Svet smúti za Srníčkom. Bol to džentlmen, hovorí Schmeichel

Bývalý český brankár Pavel Srníček zomrel vo veku 47 rokov.OSTRAVA 30. decembra (WebNoviny.sk) – Náhla smrť niekdajšieho brankára českej futbalovej reprezentácie Pavla Srníčka zasiahla množstvo jeho priateľov a známych. Srníček skonal v utorok vo veku 47 rokov, deväť dní po srdcovom infarkte. Tréner gólmanov pražskej Sparty skolaboval v nedeľu 20. decembra pri rekreačnom behu na odľahlej ceste v Bohumíne. Záchranárom sa napriek tomu podarilo obnoviť činnosť srdca.

Previezli ho na anesteziologicko-resuscitačné oddelenie fakultnej nemocnice v Ostrave-Porube, kde ho uviedli do umelého spánku. „Je to veľmi, veľmi smutné stratiť priateľa a bývalého spoluhráča. Moje myšlienky sú v týchto hrozných chvíľach s Pavlovou rodinou,“ napísal na twitteri bývalý kanonier Newcastlu United a anglickej reprezentácie Alan Shearer.

Ťažko to znášajú aj ďalšie postavy svetového futbalu. „Je to tragédia, ktorá ukázala, čo je v živote najdôležitejšie,“ skonštatoval holandský gólman Tim Krul, ktorý sa so Srníčkom stretol v Newcastli počas jeho druhého pôsobenia v rokoch 2006 a 2007. „Jeho duša opustila tento svet priskoro. Ďakujem ti za všetko, čo si pre mňa urobil,“ uviedol ďalší Srníčkov bývalý spoluhráč zo St. James’s Parku Stephen Harper.

Ostravský rodák Srníček dovedna odchytal za český národný tím 49 stretnutí v rokoch 1994 až 2001. Reprezentačnú kariéru ukončil po neúspešnej baráži o účasť na majstrovstvách sveta 2002 v Kórejskej republike a Japonsku. Odchovanec Bohumína začal s ligovým futbalom v Baníku Ostrava. Ako 23-ročný si našiel angažmán v anglickom Newcastli United, kde po menších anabázach aj dal futbalu definitívne zbohom. Nedávno vydal knihu o svojom „ostrovnom“ pôsobení s názvom Pavel is a Geordie.

„Keď som sa dozvedel o jeho smrti, postihol ma veľký smútok. Bol to džentlmen a veľký sportovec. Kamarát, odpočívaj v pokoji,“ vyhlásil prostredníctvom twitteru niekdajší brankár Manchestru United Peter Schmeichel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2015

Odporúčané články