Syn Michaela Schumachera sa stal šampiónom v F3 a teraz mieri do F2

394516_mick schumacher 676x451.jpg

BERLÍN 27. novembra (WebNoviny.sk) – Pretekár Mick Schumacher sa od budúcej sezóny predstaví v seriáli formula 2.
Devätnásťročný syn niekdajšieho sedemnásobného majstra F1 Michaela Schumachera sa v októbri stal celkovým šampiónom formuly 3 po tom, čo sa stal víťazom na ôsmich okruhoch, získal sedem prvenstiev v kvalifikácii a dohromady až 14 pódiových umiestnení. Pretekársky seriál F2 si vyskúša s jeho terajším zamestnávateľom Prema Racing team.

Ešte v roku 2016 jazdil syn slávneho Michaela v kategórii F4. „Vo všetkých svojich pretekárskych aktivitách bol jeho progres neprehliadnuteľný, čo je náznakom veľkého potenciálu pre nadchádzajúce výzvy,“ vyhlásil tím, za ktorý mladý Schumacher preteká.

„Je to ďalší logický krok v mojej športovej kariére. Chcem v nej aj naďalej zbierať technické skúsenosti a zlepšovať si svoje jazdecké schopnosti,“ povedal 19-ročný Mick, ktorého citoval portál iDNES.cz.

Prvýkrát si talentovaný Nemec vyskúša monopost F2 na posezónnych testovacích jazdách Prema Racing teamu, ktoré sa uskutočnia od štvrtka do soboty v Abú Zabí.

Viac k témam: F2 Formula 2, F3 Formula 3, Michael Schumacher, Mick Schumacher, Prema Racing team
Zdroj: Webnoviny.sk – Syn Michaela Schumachera sa stal šampiónom v F3 a teraz mieri do F2 © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články