Sýria poslala OSN sťažnosť na Izrael, náletmi sa vraj snaží predĺžiť krízu v krajine

394980_iraq_border_insecurity_57766 a1f9fe352fa844d988ffb16d795cca02 676x473.jpg

DAMASK 30. novembra (WebNoviny.sk) – Sýria poslala Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov (BR OSN) sťažnosť na nedávne izraelské nálety, ktoré zasiahli oblasť južne od Damasku, kde sídlia vojenské základne.

Tvrdí pritom, že cieľom takejto „agresie“ je predĺžiť sýrsku krízu. Sýrske ministerstvo zahraničia v piatok uviedlo, že v sťažnostiach tiež odkazujú aj na nálety proti extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) v krajine, ktoré vykonala koalícia vedená USA a ktoré si vyžiadali aj obete z radov civilistov.

Sýrske štátne médiá informovali, že izraelské sily podnikli vo štvrtok v noci nálet na Kisuáh pri Damasku. Boli to prvé izraelské nálety na územie Sýrie od septembra, keď Rusko poslalo do krajiny moderné systémy protivzdušnej obrany S-300. Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva sa nálety zamerali na sklady so zbraňami.

Koalícia vedená USA spustila v septembri ofenzívu, ktorej cieľom je vyhnať IS z jej poslednej okupovanej oblasti popri sýrsko-irackej hranici.

Viac k témam: Bezpečnostná rada OSN, Izrael, nálety
Zdroj: Webnoviny.sk – Sýria poslala OSN sťažnosť na Izrael, náletmi sa vraj snaží predĺžiť krízu v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články