Talianska televízia pozvala mafiána, mala čo vysvetľovať

Moderátor nočnej talkshow Bruno Vespa obhajoval pozvanie Giuseppeho Salvatora Riinu, syna legendárneho mafiána Salvatoreho ‚Tota‘ Riinu.Rím 7. apríla (WebNoviny.sk) – Výbor talianskeho parlamentu pre boj proti mafii si predvolal vedenie talianskej verejnoprávnej televízie RAI po tom, ako v hlavnom vysielacom čase odvysielala rozhovor so súdeným mafiánom a synom najbrutálnejšieho bosa sicílskej mafie Cosa Nostra, informuje agentúra AP.

Moderátor nočnej talkshow Bruno Vespa pozvanie Giuseppeho Salvatora Riinu, syna legendárneho mafiána Salvatoreho „Tota“ Riinu, v relácii odvysielanej v noci nadnes obhajoval. Vespa sa v úvode svojej divácky obľúbenej šou s názvom „Porta a Porta“ divákom prihovoril, že tento diel nemusí byť všetkým po vôli. „K tomu, aby ste mohli bojovať s mafiou, ktorá je stále mocná a teší sa ochrane, ju musíte poznať,“ dodal s tým, že sa pokúšal poukázať na dôležité postavenie rodiny v živote mafiánov.

Riina mladší, ktorý pochádza zo štyroch detí, nedávno vydal knižné pamäte s názvom Rodinný život Riinovcov. Opisuje v nich svoje detstvo a život ako potomka jedného z najhľadanejších mužov Talianska.

Počas polhodinového vopred nahratého rozhovoru Riina, ktorý nechodil do školy a učil sa doma, opisuje svoje detstvo ako „pekné“ a spomína, ako musel klamať o svojej totožnosti, aby kryl otca. Ani raz počas tohto rozhovoru svojho otca ani mafiu nekritizoval, nepriznal ani existenciu mafie.

Riinu staršieho (85), jedného z hlavných vodcov mafie Cosa Nostra, talianske úrady chytili po rokoch na úteku v roku 1993. Súd ho uznal vinným z viacerých vrážd a odsúdil na doživotie. Jeho syna odsúdili za členstvo v mafii tiež a dostal deväť rokov väzenia. Momentálne je prepustený na podmienku. Vystúpením v relácii sa snažil propagovať svoju knižnú publikáciu.

Odvysielanie relácie vzápätí odsúdilo niekoľko talianskych politikov a protimafiánsky parlamentný výbor si preto dnes urgentne predvolal manažment RAI na okamžité vysvetlenie celej záležitosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články