Tatran Prešov v SEHA League vydrel víťazstvo a udržal sa v hre o účasť na Final Four

PREŠOV 21. februára (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov si splnili v stredu v rámci 8. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ úlohu favorita.

V Tatran handball aréne dosiahli očakávané víťazstvo, keď sa síce v predohrávke 17. kole natrápili, ale napokon zdolali srbský RK Železničar 1949 Niš tesne 27:26 (13:13) a udržali sa v hre o účasť na turnaji Final Four.

Tatran má po šestnástich vystúpeniach bilanciu desať výhier – šesť prehier (dve jednogólové, dve dvojgólové, jedna o 5 a jedna o 14 gólov) a v neúplnej tabuľke sú so ziskom 30 bodov na 5. mieste o skóre za bieloruským Brestom.

Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v stredu 6. marca, keď v 16. kole privíta vo svojej Tatran handball macedónsky RK Metalurg Skopje.

SEHA Gazprom League – predohrávka 17. kola

streda

Tatran Prešov (SR) – RK Železničar 1949 Niš (Srb.) 27:26 (13:13)

Najviac gólov: Butorac 9, L. Urban 5, Lapjane 4, Rábek 4/1 – Vejin 7, Jevtič 6, Spasič 5/4

Pok. hody: 1/1 – 4/4, vylúčení: 5 – 6, ČK: 57. Pižurica (Niš) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.), 602 divákov

V prvom polčase Prešovčania nečakane dlho museli doťahovať mierny náskok súpera. Skóre prvýkrát naklonili na svoju stranu v 22. min gólom Rábeka a vzápätí Butorac zvýšil na 10:8, ale hostia opäť otočili vývoj. A až gól Butoraca pred prestávkou ich obral o polčasové vedenie.

Aj po zmene strán sa hral vyrovnaný duel, tímy sa ťahali gól na gól. Štvrťhodinu pred koncom sa Tatran dostal do „trháku“ 22:19, v 48. min zvýšil vedenie na 25:21, čo sa ukázalo ako rozhodujúci náskok. Niš v 60. min znížil na 26:27, ale už mu nezostal čas na vyrovnanie. V drese Tatrana bol pri streleckej chuti 9-gólový Bruno Butorac.

Hlas

Slavko Goluža (trénera Tatrana Prešov): „Musím oceniť Železničar za výborný výkon, za ktorý si hostia možno zaslúžili aj viac ako prehru o jeden gól. Naši hráči musia urobiť ďaleko viac, aby preniesli natrénované do hry. Každý hráč si musí zaslúžiť miesto v tíme svojim výkonom a odovzdať svoje maximu.

Viac k témam: RK Železničar 1949 Niš, SEHA Gazprom League, Tatran Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatran Prešov v SEHA League vydrel víťazstvo a udržal sa v hre o účasť na Final Four © SITA Všetky práva vyhradené.