Tavares by rád spojil celú kariéru s Islanders

Kapitán „ostrovanov“ si v klube dosiaľ odkrútil sedem sezón.

NEW YORK 28. júla (WebNoviny.sk) – John Tavares by rád spojil celú svoju hokejovú kariéru s New Yorkom Islanders. Kapitán a líder mužstva si v drese „ostrovanov“ odkrútil dosiaľ sedem sezón a nehodlá ho meniť.

Zmluvu s klubom má do konca ročníka 2017/2018, o novej môžu oficiálne rokovať od 1. júla 2017. „Domnievam sa, že vždy som preukazoval oddanosť, uznanie a túžbu hrať na Long Islande,“ citoval ho Sportsnet 590. „Rád by som v tom ešte dlho takto pokračoval. Človek obdivuje skvelých hráčov, ktorí dokázali stráviť celú kariéru na jednom mieste. Dúfam, že som v rovnakej pozícii.

Dvadsaťpäťročný kanadský stredný útočník, po ktorom Islanders siahli v drafte 2009 z prvého miesta, nazbieral v ich farbách dosiaľ 471 bodov v 510 dueloch základnej časti NHL. V play-off 2016 sa tímu pod jeho velením podarilo vyhrať prvú sériu v bojoch o Stanleyho pohár od roku 1993, keď prekonal favorizovanú Floridu. „Draftovali ma, dali mi skvelú príležitosť venovať sa milovanej hre a splniť si sen. Prirodzene, majú odo mňa veľké očakávania, čo neberiem na ľahkú váhu. Od prvého dňa si to užívam. Rád by som sem, samozrejme, raz priviezol Stanleyho pohár,“ nádeja sa zlatý olympijský medailista zo Soči 2014. Informoval server nhl.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. júla 2016

Odporúčané články