Telo zosnulého exprezidenta Georgea Busha prevezú do Kapitolu, rozlúčiť sa s ním môže i verejnosť

395081_bush2 e1543697186411 676x445.jpg

WASHINGTON 1. decembra (WebNoviny.sk) – Telo zosnulého amerického prezidenta Georgea H.W. Busha, ktorý zomrel v piatok v noci vo veku 94 rokov, v pondelok prevezú do Kapitolu Spojených štátov amerických vo Washingtone a následne ho vystavia v tamojšej rotunde.

Lídri Kongresu z oboch strán sa vyjadrili, že ceremónia spojená s príchodom ostatkov 41. prezidenta USA do Kapitolu sa uskutoční o 17:00 miestneho času. Verejnosť sa so zosnulým bude môcť rozlúčiť od pondelka 19:30 až do 7:00 v stredu.

Predseda Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Paul Ryan, predseda republikánskej väčšiny v Senáte Mitch McConnell, líder demokratickej menšiny v Senáte Chuck Schumer a líderka demokratickej menšiny v Snemovni Nancy Pelosi sa vyjadrili, že ďalšie podrobnosti o Bushovom pohrebe zverejní jeho rodina.

Štátny pohreb by sa mal uskutočniť v Národnej katedrále vo Washingtone. Biely dom oznámil, že prezident Donald Trump a jeho manželka Melania sa na ňom zúčastnia.

Viac k témam: George H.W. Bush, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Telo zosnulého exprezidenta Georgea Busha prevezú do Kapitolu, rozlúčiť sa s ním môže i verejnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

1. decembra 2018

Odporúčané články