Tereza Mihalíková neuspela vo finále Australian Open

Bieloruská tenistka Vera Lapková sa stala víťazkou dvojhry junioriek na prvom grandslamovom turnaji roka.MELBOURNE 30. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková neobhájila titul vo dvojhre junioriek na grandslamových Australian Open v Melbourne. V sobotňajšom finále Mihalíková nasadená ako druhá prehrala s turnajovou päťkou Verou Lapkovou z Bieloruska za 90 minút 3:6, 4:6.

Víťazka zahrala 28 víťazných úderov popri 30 nevynútených chýb, zdolaná mala skóre 16:27. Lapková vzala štyrikrát podanie Mihalíkovej, rozhodujúcim spôsobom na 5:4 v druhom sete a potom už stretnutie dopodávala do víťazného konca. Slovenská hráčka využila dve zo štyroch brejkových príležitostí. Stále platí, že dosiaľ poslednou tenistkou, ktorá na medzinárodných otvorených majstrovstvách Austrálie obhájila trofej vo dvojhre junioriek, je od roku 2007 Ruska Anastasia Pavľučenkovová.

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

Sedemnásťročná rodáčka z Topoľčian Mihalíková, ktorá figuruje na 6. priečke v juniorskom renkingu, sa stretla s rovesníčkou Verou Lapkovou (12. v hodnotení) tretíkrát a proti svojej pravidelnej deblovej partnerke z minulosti už má oficiálne negatívnu bilanciu 1:1. Vlani s ňou prehrala 2:6, 5:7 v osemfinále na wimbledonskej tráve, revanšovala sa jej 4:6, 6:4, 6:3 v auguste v semifinále na tvrdom povrchu v College Parku v USA.

Hráčka TK Nitra Mihalíková môže ešte v miestnej štvorhre junioriek nadviazať na titul Jany Čepelovej a Chantal Škamlovej zo sezóny 2010. Ešte v rámci sobotňajšieho finálového programu v Melbourne Parku sa Mihalíková predstaví po boku Rusky Anny Kalinskej (2.) proti ukrajinskej dvojici Dajana Jastremská, Anastasia Zarická (5.)

Zatiaľ stále platí, že najčerstvejší zo siedmich juniorských grandslamových titulov pre Slovensko v ére samostatnosti (so zarátaním predchádzajúceho obdobia je to tucet trofejí) vybojovala vlani na US Open vo štvorhre dievčat Viktória Kužmová s Ruskou Alexandrou Pospelovovou.