The Weather Company a IBM transformujú predpoveď počasia

BRATISLAVA 18. apríla (WBN/PR) – The Weather Company a IBM uvedú na trh nový interaktívny nástroj, ktorý umožní spoločnostiam vysielajúcim predpovede počasia poskytovať kritické informácie vedúce potenciálne k záchrane ľudských životov.

„Platformu Max spoločnosti IBM úspešne využívame už takmer šesť rokov. The Weather Company je celosvetovým lídrom a poskytovateľom inovatívnej multimediálnej Max platformy s dátami a vizualizáciami pokrývajúcimi dátové a vizualizačné riešenia slúžiace pri predpovedaní počasia. Pozitívne je, že všetky aplikácie, ktoré možno jednoducho integrovať do existujúcej Max platformy, nám umožnia ešte jednoduchším spôsobom poskytovať našim zákazníkom všetky informácie, ktoré potrebujú,“ hovorí Kevin Eubank, meteorológ televíznej stanice KSL TV.

Nová aplikácia Max Connect napríklad umožňuje moderátorom komunikovať s prvkami rozšírenej reality v reálnom čase, počas ich plynulej komunikácie s divákmi. Táto iPad aplikácia odstraňuje povinnosť moderátorov, byť počas vysielania programu neustále na jednom mieste a dovoľuje im voľne sa pohybovať po štúdiu, ako aj vysielať správy na diaľku z inej lokality.

Virtuálna sada Max Reality využíva pokročilú technológiu rozšírenej reality, ktorá umožňuje vytváranie dynamických 3D vizualizácií búrok a atmosferických javov. Túto novú virtuálnu sadu možno veľmi jednoducho integrovať do existujúceho technologického riešenia platformy Max.

A napokon Max Engage je robustný analytický nástroj, ktorý umožňuje zverejňovanie informácií na sociánych sieťach, neustále sleduje výkyvy počasia a generuje, s využitím geolokačných služieb, na dennej báze správnu lokálnu predpoveď počasia pre užívateľov mobilných zariadení. V prípade výrazného zhoršenia počasia bude poskytovať meteorológom bezodkladne možnosť zaslania upozornenia užívateľom mobilných zariadení, smerujúcim do ohrozených oblastí.

Viac informácií nájdete Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.
Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2016

Odporúčané články