Tisíce ľudí protestovali v Londýne proti brexitu, blíži sa hlasovanie dolnej komory parlamentu

351747_britain_anti brexit_rally_41799 884539d243874d1d9bcf391918ab9a02 640x420.jpg

LONDÝN 9. septembra (WebNoviny.sk) — Tisíce ľudí sa zišli v sobotu v centre Londýna, aby tam protestovali proti plánom Británie opustiť Európsku úniu.

Cieľom takzvaného Ľudového pochodu za Európu bolo podľa organizátorov „zjednotiť sa, prehodnotiť a odmietnuť“ brexit. Demonštranti niesli zástavy Európskej únie a transparenty s nápisom „Exit from Brexit“ (Opustime brexit).

Odporúčame:
Európska únia hrozí Londýnu, že bez pokroku v otázke rozpočtu nezačnú rokovania

V pondelok bude dolná komora britského parlamentu po prvýkrát hlasovať o zákone, ktorý má brexit umožniť. Veľká Británia plánuje vystúpiť z Európskej únie v roku 2019. Rokovania s európskym blokom v tejto záležitosti však zatiaľ napredujú extrémne pomaly. Dôvodom sú najmä finančné otázky.

Viac k témam: brexit, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce ľudí protestovali v Londýne proti brexitu, blíži sa hlasovanie dolnej komory parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

9. septembra 2017

Odporúčané články