Tomáš reaguje na tlačovú konferenciu SNS, oceňuje funkčnosť vládnej koalície a podporu pre sociálne zákony

521455_65bb62ab93a11184463733 676x451.jpg

25.6.2024 (SITA.sk) – Erik Tomáš oceňuje funkčnosť vládnej koalície a podporu pre sociálne zákony. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR tak reagoval na tlačovú konferenciu Slovenskej národnej strany (SNS), kde predseda Andrej Danko vyhlásil, že si vyprosuje, aby niekto o národniaroch hovoril, že blokujú novely zákonov v parlamente.

Tomáš je spokojný

Tomáš na oplátku vyjadril spokojnosť s funkčnosťou vládnej koalície po schválení vládnych zákonov v parlamente a vyjadril aj nádej, že rovnakú podporu získa pripravovaná novela zákona o minimálnej mzde.

Som rád, že parlament schvaľuje vládne zákony, čo potvrdzuje funkčnosť vládnej koalície,“ uviedol minister práce.

Pripomenul, že novela zákona o minimálnej mzde už prešla riadnym medzirezortným pripomienkovým konaním, diskusiou na tripartite a v súčasnosti čaká na predloženie na rokovanie vlády. Danko na tlačovej konferencii poukázal na to, že Tomáš doteraz nemá odkomunikované s ministrom financií Ladislavom Kamenickým dopad tejto zmeny na štátny rozpočet, na čo národniari čakajú.

Dopady sú známe už dlhšie

Dopady na štátnu a verejnú správu i podnikateľský sektor sú už dlhšie vyčíslené a známe,“ dodal Erik Tomáš vo svojej vyhlásení. Tiež zdôraznil, že nové nastavenie minimálnej mzdy je pevne zakotvené v programovom vyhlásení vlády, za ktoré hlasovala aj Slovenská národná strana (SNS).

Chcem zdôrazniť, že minimálne dôchodky sa rozmrazili a opäť začali valorizovať v minulom roku, a to na základe úspešného návrhu strany HLAS – sociálna demokracia,“ vyhlásil minister.

Zároveň podotkol, že napĺňanie programového vyhlásenia vlády a dodržiavanie koaličných dohôd je elementárnym základom fungovania každej vládnej koalície.

Viac k témam: Minimálna mzda, Minister financií SR, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Predseda SNS, Štátny rozpočet
Zdroj: SITA.sk – Tomáš reaguje na tlačovú konferenciu SNS, oceňuje funkčnosť vládnej koalície a podporu pre sociálne zákony © SITA Všetky práva vyhradené.

25. júna 2024

Odporúčané články