Trenčania siahajú na 3. predkolo Ligy majstrov, nechcú drámu

Odvetný zápas druhého predkola Ligy majstrov medzi AS Trenčín a NK Olimpija Ľubľana sa hrá v Žiline.TRENČÍN 20. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský futbal môže mať po dvoch rokoch opäť zastúpenie v 3. predkole Ligy majstrov. Predvlani v podobe ŠK Slovan Bratislava, tentoraz môžu preskočiť prekážku v 2. predkole hráči úradujúceho majstra SR AS Trenčín. Na druhý pokus – vlani v tejto fáze stroskotali na rumunskej Steaue Bukurešť, aj keď len tesne: prvý zápas doma prehrali 0:2, následne im nestačilo na postup víťazstvo 3:2 v Rumunsku.

V aktuálnom ročníku 2016/2017 prisúdil žreb Trenčanom za súperov futbalistov slovinského šampióna NK Olimpija Ľubľana, v minulotýždňovom prvom meraní síl boli zverenci trénera Martina Ševelu úspešnejší a na pôde Olimpije zvíťazili 4:3. Úvodný výkop stredajšej odvety v Žiline, prechodnom domove Trenčanov počas ich putovania pohárovou Európou, naplánovali na 20.15 h. Hlavným arbitrom duelu pod Dubňom bude Portugalčan Joao Capela.

Odporúčame:

Trenčín má dobrú pozíciu, v predkole LM zvíťazil v Ľubľane

Trenčín viedol v Ľubľane 4:0

Trenčín v prípade postupu v 3. predkole narazí na Legiu Varšava (Poľ.). Prvé zápasy 3. predkola odohrajú v termíne 26. alebo 27. júla, odvety sa uskutočnia 2. alebo 3. augusta. Trenčín by odohral prvý duel v Žiline a odvetu u súpera. Na postupujúcich z 3. predkola ešte čaká pred bránami skupinovej fázy Ligy majstrov dvojzápas play-off (16. a 17. augusta, resp. 23. a 24. augusta).Pred úvodným hvizdom ľubľanského súboja by výsledok 4:3 brali Trenčania všetkými desiatimi, vzhľadom na priebeh zápasu sa im však môže máliť. Hráči AS po skvelej úvodnej polhodine viedli 4:0 a o pohodlnejší náskok pred odvetou sa pripravili predovšetkým chybami v zadných radoch.

„Súper musí zvíťaziť, preto možno vysunie vyššie útok. Musíme byť koncentrovaní od začiatku duelu. Určite sa oprieme o to, aký sme mali vstup do zápasu v Ľubľane – bolo to bez zbytočného rešpektu a obáv, diktovali sme tempo a boli sme efektívni,“ povedal v utorok predpoludním pre agentúru SITA tréner AS Trenčín Martin Ševela.

Dôležitosť stredajšieho súboja je podľa Ševeľu veľká. „Môže to byť pre Trenčín historický moment, no nechceme, aby bol na tím nejaký zbytočný tlak. Naša východisková pozícia je lepšia než vlani, podarilo sa nám v prvom zápase zvíťaziť, dáva nám to šance ísť ďalej. Presvedčili sme sa však, že ani 4:0 nie je nejaký konečný výsledok, hrá sa až do záverečného hvizdu,“ doplnil.

Otázny štart Lawrenca a Skovajsu

Kormidelník mužstva spod hradu Matúša Čáka verí, že bude mať k dispozícii kompletný káder. V prvom polčase zápasu v Ľubľane musel odstúpiť Angličan James Lawrence. „Pokiaľ ide o Jamieho, je to každý deň lepšie a lepšie, členok je však zradný. Verím, že bude fit, a aj Lukáš Skovajsa, ktorý má trochu ‚naliate‘ koleno a mal úľavy počas tréningu. Ich štart je otázny, ale verím, že lekári ich dajú dokopy, nastúpia a podajú dobrý výkon ako v Ľubľane,“ doplnil Ševela a na margo sobotňajšieho neúspechu v 1. kole domácej Fortuna ligy na pôde MFK Zemplín Michalovce (1:2) poznamenal: „Zápas sme si na druhý deň rozobrali, boli tam nejaké individuálne pohovory s hráčmi. Všetci musíme pracovať na tom, aby sme sa dokázali z Ligy majstrov preladiť a skoncentrovať na našu ligu.“

Faktom zostáva, že Ľubľana musí v Žiline minimálne dvakrát skórovať, inak je bez šance na prienik do 3. predkola. Tím z hlavného mesta Slovinska, samozrejme, vopred neskladá zbrane. „V Žiline spravíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme postúpili do ďalšieho kola. Vieme, že na nás čaká pekelne náročný test a súper, ktorý už v prvom dueli ukázal prvky moderného futbalu so zdravou agresivitou, taktickou a technickou vyspelosťou. Aj my však máme svoje tromfy. Som presvedčený, že máme solídne vyhliadky na celkový úspech,“ skonštatoval pre oficiálny web svojho zamestnávateľa taliansky kouč Olimpije Rodolfo Vanoli a dodal: „Výsledok hovorí pre Trenčín, ale psychologickú rolu môže zohrať aj to priebežné skóre 4:0. Ak dáme prvý gól, všetko je možné. Verím, že v Žiline nesklameme.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2016

Odporúčané články