Tri dni de Panne začal najlepšie Kristoff, Juraj Sagan ôsmy

Šprintér tímu Kaťuša zdolal v záverečnej koncovke v Zottegeme jazdcov Astany Alexeja Lucenka a Lieuweho Westru.

ZOTTEGEM 29. marca (WebNoviny.sk) – Nór Alexander Kristoff sa stal víťazom utorkovej úvodnej etapy na cyklistických pretekoch kategórie 2.HC Tri dni de Panne – Koksijde v Belgicku.

Šprintér tímu Kaťuša zdolal v záverečnej koncovke v Zottegeme jazdcov Astany – Kazacha Alexeja Lucenka a Holanďana Lieuweho Westru. Z tria Slovákov zo zoskupenia Tinkoff najlepšie dopadol Juraj Sagan na ôsmej priečke s odstupom 36 sekúnd. Umiestnenia Erika Bašku a Michaela Kolářa zatiaľ nie sú známe.

Kristoff približne 30 km pred cieľom zareagoval na atak Westru, pridali sa aj Luke Rowe s Lucenkom. Na najťažšom stúpaní Muur dostal Rowe defekt a stratil kontakt s trojicou na čele. Jazdci Astany v zostávajúcich kilometroch takmer nič nevyskúšali na Kristoffa, ktorý si v závere bez problémov vybojoval víťazstvo. Stredajšia druhá etapa povedie zo Zottegemu do Koksijde, bude mať dĺžku 211 km.

Výsledky – Tri dni de Panne – Koksijde:

1. etapa (De Panne – Zottegem, 198,2 km): 1. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša 4:22:34 h, 2. Alexej Lucenko (Kaz.) Astana, 3. Lieuwe Westra (Hol.) Astana – obaja rovnaký čas, 4. Mads Pedersen (Dán.) Stölting Service Group, 5. Luke Rowe (V. Brit.) Sky – obaja +29 s, 6. Pim Ligthart (Hol.) Lotto Soudal,… 8. Juraj Sagan (SR) Tinkoff – obaja +36

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články