Trnava potvrdila úlohu favorita, vyhrala rozdielom triedy

Futbalisti Trnavy sa súperovho prostredia nezľakli a svoju silu dokázali už v 5. minúte prvého polčasu, keď strelili prvý gól. Neskôr náskok ešte zvýšili a napokon zápas dotiahli do úspešného konca.PAOLA 7. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Spartaka Trnava si v dvojzápasovej konfrontácii s maltským vicemajstrom FC Hibernians bez väčších problémov zabezpečili postup do 2. predkola Európskej ligy (EL) UEFA 2016/2017.

Po minulotýždňovom presvedčivom domácom víťazstve 3:0 (pre trest sa hralo bez divákov, pozn.) zdolali zverenci trénera Miroslava Karhana svojho súpera rovnakým výsledkom aj vo štvrtkovej odvete prvého predkola EL. Už v 5. min sa na Hibernians Stadium Paola presadil kapitán „andelov“ Martin Mikovič.

Odporúčame:

Myjava sa rozlúčila s pohárovou Európou hneď v úvode

Slovan zdolal Tiranu, v EL však postúpil už pred odvetou

Po zmene strán akciu Bosniaka Emira Haliloviča s Ivanom Schranzom v 58. min úspešne dokončil iba 18-ročný striedajúci Matej Oravec, ktorý prekonal 35-ročného brankára domácich Justina Habera. Gólovú bodku pridal v nadstavenom čase stredopoliar Babatounde Bello.

Trnavčania sa už s týmto protivníkom z ostrovnej krajiny v Stredozemnom mori stretli pred dvoma rokmi na začiatku sezóny 2014/2015: vtedy tiež v rámci úvodného predkola EL zdolali FC Hibernians na jeho trávniku 4:2 a v domácej odvete potvrdili postup presvedčivou výhrou 5:0. Tentoraz sa kvalifikovali ďalej so súčtom 6:0, bez inkasovaného gólu.

V 2. predkole Európskej ligy 2016/2017 si futbalisti Spartaka Trnava zmerajú sily s arménskym mužstvom FC Širak Gjumri. Prvý zápas odohrajú „andeli“ 14. júla na súperovom trávniku, odvetu o týždeň neskôr 21. 7. v domácej City Arene.

Európska liga 2016/2017 – odvetné stretnutie 1. predkola – štvrtok – výsledok:

FC Hibernians (Malta) – FC Spartak Trnava (SR) 0:3 (0:1) – prvý zápas 0:3, FC Spartak Trnava postúpil do 2. predkola EL

Góly: 5. Mikovič, 58. M. Oravec, 90.+ Bello, ŽK: 27. Failla – 62. Čögley, 90. A. Jakubech, rozhodoval: Papapetrou (Gréc.)

Zostava Trnavy: A. Jakubech – Čögley, Godál, Greššák, Čonka (44. A. Kadlec) – Edson Correia de Araujo (50. M. Oravec), Bello – Schranz (64. Jirka), Halilovič, Mikovič – Tambe

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.