Trnava predá dom s najhoršou adresou v meste

Výbor mestskej časti Trnava – juh sa chcel postrachu sídliska zbaviť, jeho členovia koncom minulého roku hlasovali za zbúranie domu.TRNAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Trnava pripravuje predaj bytového domu s približne dvadsiatimi bytmi na Golianovej ulici spoločnosti STEFE Trnava, v ktorej je mesto spoločníkom. Dom na Golianovej 3 bol v minulosti považovaný za najhoršiu adresu v meste, jeho neprispôsobiví obyvatelia boli postrachom sídliska. Dnes sú byty prázdne, zdevastované, v niektorých prípadoch vyhorené. Nájomníci bývajú už len v troch bytoch.

Trnava podľa hovorcu radnice Pavla Tomašoviča chystá predaj domu vopred určenému nadobúdateľovi preto, aby mala kontrolu nad jeho budúcim osudom. „Chceme zabrániť tomu, aby anonymný kupec kúpil tento dom a nasťahoval tam rôzne problémové skupiny ľudí, čo by mohlo zhoršiť spolunažívanie v tejto lokalite,“ vysvetlil Tomačovič dôvod, prečo samospráva nebude dom predávať za najvyššiu možnú cenu vo verejnej súťaži. Keďže Trnava je spoločníkom v obchodnej spoločnosti STEFE Trnava, dokáže podľa neho ovplyvniť aj zloženie budúcich nájomníkov.

Nadobúdateľ má dom získať za 200-tisíc eur, čo je cena určená znaleckým posudkom. Predaj s využitím tzv. osobitného zreteľa musí mestské zastupiteľstvo schváliť trojpätinovou väčšinou. Podľa zverejneného zámeru o predaji majetku mali poslanci o dome rozhodovať na rokovaní 12. apríla. Keďže mestský úrad nestihol zámer zverejniť 15 dní pred zasadnutím mestského zastupiteľstva, zrejme predaj presunie až na májové rokovanie.

Osudom domu na Golianovej 3 sa koncom minulého roku zaoberal aj výbor mestskej časti Trnava – juh. Členovia výboru vtedy z troch ponúknutých alternatív hlasovali za jeho zbúranie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. apríla 2016

Odporúčané články