Trump je múdry, Hillary hlúpa, píše severokórejský denník

V protiklade k Trumpovi, ktorého DPRK Today označuje za politika s víziou, si článok všíma aj pravdepodobnú kandidátku americkej Demokratickej strany Hilary Clintonovú. Tá je označovaná len ako ‚hlúpa Hillary‘.Pchjongjang 1. júna (WebNoviny.sk) – Pravdepodobný kandidát Republikánskej strany na amerického prezidenta Donald Trump získal podporu Severnej Kórey, keď ho oficiálny denník DPRK Today označil za „múdreho a prezieravého“ kandidáta. Informovala o tom agentúra AP.

Článok vyzdvihuje Trumpovu nedávno prejavená ochota stretnúť sa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom, ako aj jeho ochotu uvažovať o prípadnom stiahnutí amerických vojsk z Južnej Kórey.

V protiklade k Trumpovi, ktorého DPRK Today označuje za politika s víziou, si článok všíma aj pravdepodobnú kandidátku americkej Demokratickej strany Hilary Clintonovú. Tá je označovaná len ako „hlúpa Hillary“, pričom autor článku americkým voličom navrhuje, aby ju úplne ignorovali.

Terčom kritiky severokórejského režimu sa Hillary Clintonová stala najmä preto, že presadzovala uvalenie prísnejších sankcií, ktorých cieľom má byť obmedzenie jadrového potenciálu Pchjongjangu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články