Trump má na Obamu ťažké srdce, odpočúval jeho telefonáty?

PALM BEACH 5. marca (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump obvinil Baracka Obamu, že počas vlaňajších volieb nariadil, aby mu odpočúvali telefón. Napísala o tom v nedeľu agentúra AP s tým, že súčasný šéf Bieleho domu svoje tvrdenie nepodložil nijakými dôkazmi.

Hovorca bývalého prezidenta Kevin Lewis však označil podľa agentúry Reuters toto Trumpovo tvrdenie ako „jednoducho nepravdivé“.

Trump v sérii svojich nazlostených tweetov zo sobotného rána naznačil, že jeho predchodca v Bielom dome stojí za politicky motivovaným sprisahaním s cieľom rozvrátiť jeho predvolebnú kampaň. Toto Trumpovo tvrdenie sa však nestretlo s príliš pozitívnym ohlasom ani u republikánov, ani u demokratov, poznamenáva AP.

Trumpov prejav v Kongrese zo začiatku tohto týždňa bol všeobecne kladne prijatý, ale tieto víkendové tweety odrážajú prezidentovu rastúcu frustráciu z kolotoča obvinení ohľadne vzťahov jeho poradcov s Ruskom, ktoré prešetruje FBI, ako aj z neschopnosti jeho tímu odolať im a vyvrátiť ich, analyzuje AP.

Viac k témam: Barack Obama, donald trump, odpočúvanie telefonátov, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump má na Obamu ťažké srdce, odpočúval jeho telefonáty? © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2017

Odporúčané články