Trump sľubuje najrozsiahlejšie zníženie daní v histórii, do krajiny chce vrátiť pracovné miesta

353278_trump 640x420.jpg

MORRISTOWN 25. septembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump sľubuje najrozsiahlejšie zníženie daní v histórii USA.

Plán prvej komplexnej daňovej reformy za posledné tri dekády, na ktorej spolupracuje Biely dom s kongresovými republikánmi, je už „úplne finalizovaný“, uviedol Trump v nedeľu na stretnutí s voličmi.

Trump podľa vlastných slov verí, že sadzba zo zisku firiem klesne zo súčasných 35 % na 15 %. Sadzba bude „výrazne nižšia, aby sme dostali pracovné miesta späť do našej krajiny“, povedal Trump.

Odporúčame:
Do Spojených štátov nevycestujú občania niektorých krajín, Trump podpísal nový cestovný zákaz

Predseda Snemovne reprezentantov Paul Ryan však tvrdí, že korporátna daň by mala byť v rozpätí 20 až 25 %, aby sa zabránilo nadmernému zvýšeniu rozpočtového deficitu.

Príjmy fyzických osôb by sa mali podľa Trumpa zdaňovať sadzbou 10 až 12 %. Prezident sa nevyjadril, či sa daňové úľavy majú vzťahovať aj na príjmy najbohatších Američanov, ktoré podliehajú sadzbe 39,6 %.

Viac k témam: dane, Donald Trump, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump sľubuje najrozsiahlejšie zníženie daní v histórii, do krajiny chce vrátiť pracovné miesta © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články