Trump získal ďalšie dva štáty, Sanders prekvapil v Michigane

Hillary Clintonová zvíťazila v primárkach v štáte Mississippi a doposiaľ získala na svoju stranu delegátov v 13 štátoch.Washington 9. marca (WebNoviny.sk) – Víťazom republikánskych primárok v americkom štáte Michigan sa s najväčšou pravdepodobnosťou stal Donald Trump. Informovala o tom spravodajská stanica CNN. Po víťazstve v primárkach v štáte Mississippi zvíťazil Trump aj v Michigane, kde získal približne 38 percent hlasov. Na druhom mieste sa podľa priebežných výsledkov so ziskom približne 26 percent hlasov umiestnil guvernér štátu Ohio John Kasich.

Až tretí skončil so ziskom približne 23 percent hlasov texaský senátor Ted Cruz, ktorý je zatiaľ v boji o republikánsku nomináciu pred novembrovými prezidentskými voľbami najväčším Trumpovým súperom. Cruz sa však s najväčšou pravdepodobnosťou stal víťazom republikánskych primárok v štáte Idaho. Tam získal približne 42 percent hlasov a porazil tak realitného magnáta Trumpa, ktorý dostal približne 29 percent hlasov. Tretí skončil senátor z Floridy Marco Rubio.

Víťazom demokratických primárok v americkom štáte Michigan sa stal Bernie Sanders, informovala o tom agentúra AP. Sanders získal v Michigane 50 percent hlasov a porazil tak bývalú prvú dámu a ministerku zahraničných vecí Hillary Clintonovú, ktorá dostala 48 percent hlasov. Clintonová zvíťazila v primárkach v štáte Mississippi a doposiaľ získala na svoju stranu delegátov v 13 štátoch. Bernie Sanders zvíťazil v deviatich štátoch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. marca 2016

Odporúčané články