Trump zosmiešnil matku zabitého moslima, vyvolal pobúrenie

Ghazala Khanová stála bez slov pri svojom manželovi, ktorý vo štvrtok na celonárodnom zjazde demokratov vo svojom emocionálnom prejave napadol Trumpa ohľadom jeho postojov voči moslimom. Washington 31. júla (WebNoviny.sk) – Republikánsky kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump vyvolal pobúrenie, keď verejne zosmiešnil matku zabitého amerického moslimského vojaka. Informovala o tom dnes stanica BBC.

Ghazala Khanová stála bez slov pri svojom manželovi, ktorý vo štvrtok na celonárodnom zjazde demokratov vo svojom emocionálnom prejave napadol Trumpa ohľadom jeho postojov voči moslimom. Trump neskôr nadhodil, že Khanovej možno nebolo dovolené prehovoriť, čím narážal na postavenie žien v moslimskom svete. Za svoje poznámky si Trump vyslúžil kritiku zo strany oboch politických táborov.

Odporúčame:


Donald Trump sa zasekol vo výťahu, zachraňovali ho hasiči

Na zjazde, ktorý sa konal vo Filadelfii, Khizr Khan pred zhromaždenými demokratmi vyhlásil, že Trump neobetoval „nič a nikoho“ pre svoju krajinu. Zdôraznil, že ak by to bolo na Trumpovi, jeho syn Humayun Khan by ani nebol v USA. Republikánsky kandidát totiž počas svojej kampane vyzval na zákaz vstupu moslimov do Spojených štátov.

Humayun Khan zahynul v roku 2004 ako 27-ročný vojak v Iraku pri výbuchu bomby nastraženej v automobile. Trump reagoval na svoju kritiku v rozhovore pre spravodajskú stanicu ABC slovami: „Ak sa pozriete na jeho manželku, stála tam a nemala čo povedať. Možno jej to nebolo dovolené. Vysvetlite mi to.“

Khanová uviedla, že ju Trumpove poznámky rozčúlili. Zároveň svoje mlčanie vysvetlila tým, že ju stále premáha žiaľ a na fotografie svojho syna sa nemôže pozerať bez toho, aby sa nerozplakala.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. júla 2016

Odporúčané články