Trumpovi chýbajú základné vedomosti o svete, pritvrdil Obama

Dosluhujúci prezident považuje Donalda Trumpa za niekoho, kto rád vzbudzuje pozornosť a možno je sám prekvapený, že sa mu podarilo dostať tak ďaleko.Filadelfia 27. júla (WebNoviny.sk) – Prezident USA Barack Obama vyjadril v stredu opäť obavy z možnosti, že by ho vo funkcii vystriedal republikán Donald Trump, ktorému vyčíta, že mu chýbajú „základné vedomosti o svete“ a nepreukazuje záujem si ich doplniť.

Podľa agentúry AP sa tak Obama vyjadril v rozhovore, ktorý televízna sieť NBC odvysielala v deň, keď má vystúpiť na nominačnom zjazde Demokratickej strany.

Obama sa podľa vlastných slov hrozí možnosti, že novým šéfom Bieleho domu bude osoba, ktorá „sa nevyzná“ vo svojej práci. Zdá sa mu, že republikánsky kandidát na prezidenta toho nevie veľa o jadrových zbraniach, o tom, kde sa nachádzajú jednotlivé krajiny, alebo o rozdieloch medzi sunnitskou a šiitskou vetvou islamu.

Odporúčame:

Za únikom e-mailov demokratov je Rusko, nevylúčil Obama

Clintonová sa stala prvou prezidentskou kandidátkou v USA

Nevlastný moslimský brat Baracka Obamu dá svoj hlas Trumpovi

Dosluhujúci prezident považuje Trumpa „za niekoho, kto rád vzbudzuje pozornosť a možno je sám prekvapený, že sa mu podarilo dostať tak ďaleko“. Obamovi sa navyše nezdá, že by mohol ponúknuť „akékoľvek plány, politiku, návrhy alebo špecifické riešenia“.

Na margo Trumpovho vyjadrenia, že on sám dokáže vyriešiť problémy svojej krajiny, Obama odkázal, že to nezodpovedá systému podľa predstáv „zakladateľov“ USA. „My nemáme vládu, kde nejaký silák rozkazuje ľuďom naokolo a zbavuje sa nepriateľov,“ povedal.

Americká Demokratická strana v utorok na svojom zjazde vo Filadelfii podľa očakávania oficiálne nominovala bývalú prvú dámu USA a niekdajšiu šéfku diplomacie Hillary Clintonovú za svoju kandidátku v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať 8. novembra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júla 2016

Odporúčané články