Turecké pátracie tímy našli pilota havarovaného sýrskeho lietadla

ISTANBUL 5. marca (WebNoviny.sk) – Turecké pátracie tímy v nedeľu našli pilota sýrskeho vojenského lietadla, ktoré sa v sobotu zrútilo na turecké územie. Pilota previezli do nemocnice, informovala agentúra Anadolu.

K zodpovednosti za tento incident sa prihlásila sýrska islamistická skupina Ahrár aš-Šám (Islamské hnutie slobodných mužov Levanty), ktoré tvrdí, že lietadlo zostrelilo.

Ako v rozhovore pre agentúru Anadolu vyhlásil hovorca islamistickej skupiny Ahmad Karali, jednotky Ahrár aš-Šám zostrelili „lietadlo patriace sýrskemu režimu, keď letelo nízko a bombardovalo vidiecke oblasti v provincii Idlib“. Zasiahli ho protileteckou raketou.

Turecký premiér Binali Yildirim v sobotu uviedol, že v oblasti, kde sa lietadlo zrútilo – v turecko-sýrskom pohraničí -, bolo v sobotu podvečer nepriaznivé počasie. Podľa jeho slov príčina pádu lietadla nie je jasná.

Agentúra Anadolu informovala, že pilotovi sa podarilo použiť svoj padák a bezpečne s ním pristáť. Turecké pátracie tímy ho našli vyčerpaného, po deviatich hodinách hľadania. Bola mu poskytnutá lekárska pomoc. Agentúra DPA informovala, že zrúteným lietadlom je MiG-21.

Viac k témam: Ahrár-aš Šám, havária lietadla, Sýria, Turecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecké pátracie tímy našli pilota havarovaného sýrskeho lietadla © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2017

Odporúčané články