Údajný žiadateľ o azyl pobodal v Belgicku kňaza

Zranenému kňazovi sa podarilo privolať si pomoc. Sanitkou ho previezli do nemocnice v Genku, kde sa podrobil operácii. Brusel 1. augusta (WebNoviny.sk) – Žiadateľ o azyl zaútočil v Belgicku na 65-ročného kňaza, ktorý mu predtým poskytol pomoc. Informoval o tom dnes belgický denník Le Soir. Vyšetrovatelia tento trestný čin nespájajú s extrémistickou skupinou Islamský štát (IS).

Útok sa odohral v nedeľu v meste Lanaken v belgickej provincii Limburg. Jeho páchateľom bol muž, ktorý sa kňazovi Josovi Vanderleemu predstavil ako žiadateľ o azyl v Holandsku. Kňaza požiadal o pomoc a možnosť osprchovať sa, čo mu farár dovolil. Potom však utečenec žiadal aj peniaze, ktoré mu kňaz odmietol dať. Muž vzápätí na kňaza zaútočil nožom a ušiel.

Odporúčame:

Video: Útočníci prepadli kostol vo Francúzsku, zabili kňaza

Zranenému kňazovi sa podarilo privolať si pomoc. Sanitkou ho previezli do nemocnice v Genku, kde sa podrobil operácii. Jeho život nie je ohrozený. Podľa posledných medializovaných správ útočník nie je obyvateľom miestneho azylového centra. Vyšetrovatelia, ktorí sa prípadom zaoberajú, útok nespájajú s IS, pátrajú však po svedkoch.

Tento čin obyvateľov mesta šokoval, a to aj v súvislosti s minulotýždňovým útokom v normandskom meste Saint-Étienne-du-Rouvray na severe Francúzsku, kde dvojica mladých islamistov zavraždila 85-ročného duchovného Jacqua Hamela. K tomuto útoku sa neskôr prihlásil IS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. augusta 2016

Odporúčané články