UEFA pre stanné právo na Ukrajine presunula zápas medzi Poltavou a Arsenalom do Kyjeva

394571_europska liga uefa logo 676x451.jpg

KYJEV 28. novembra (WebNoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) presunula blížiaci sa štvrtkový zápas Európskej ligy medzi tímami FC Vorskla Poltava a Arsenal Londýn na štadión v Kyjeve.

Dôvodom sú bezpečnostné opatrenia kvôli nedávnemu zavedeniu dočasného stanného práva, ktoré schválil parlament po ozbrojenom konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou v oblasti Azovského mora.

UEFA vo svojom vyjadrení uvádza, že situáciu na Ukrajine bude naďalej monitorovať pred prípadným rozhodnutím o presunutí ďalších súťažných stretnutí do iných lokalít.

Potenciálna zmena môže čakať aj účastníka Ligy majstrov Šachtar Doneck. Ten má odohrať 12. decembra zápas proti Lyonu v Charkove, teda v meste, ktoré sa nachádza v zóne, na ktorú sa vzťahuje stanné právo.

Viac k témam: Arsenal FC, Azovské more, Európska liga UEFA, Kerčský prieliv, Petro Porošenko, stanné právo, Vorskla Poltava
Zdroj: Webnoviny.sk – UEFA pre stanné právo na Ukrajine presunula zápas medzi Poltavou a Arsenalom do Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články