Ukrajinskí radikáli bránia ruským bankám v práci, chcú dosiahnuť ich odchod

KYJEV 13. marca (WebNoviny.sk) – Radikáli na Ukrajine už vyše mesiaca bránia tamojším pobočkám ruských bánk v ich obvyklej práci. Ako v pondelok informovala agentúra RIA Novosti, v noci nadnes neznáme osoby na celom území Ukrajiny znefunkčnili bankomaty ruských bánk, keď ich postriekali montážnou penou alebo polepili nálepkami.

Ukrajinskí radikáli chcú svojimi protestnými akciami dosiahnuť odchod ruských bánk z ukrajinského trhu. Ich aktivity na svojej facebookovej stránke podporil napríklad dobrovoľnícky pluk Azov, píše agentúra Interfax. Podľa nej sa pondelková akcia volala RUSBANKOVER. Tento nápis bol na nálepkách i páskach, ktorými aktivisti prelepili aj dvere do pobočiek ruských bánk či ich výklady.

Odporúčame:
Separatisti v Donbase ‘znárodnili’ podniky, Ukrajinu trestajú za blokádu

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (SK Rossiji) pred časom začal voči príslušníkom pluku Azov viesť vyšetrovanie pre podozrenie, že sa dopustili únosov, mučenia a používania zakázaných prostriedkov a metód vedenia vojny.

Ukrajinskí radikáli okrem toho od konca januára pokračujú v železničnej a čiastočne aj cestnej blokáde samozvaných ľudových republík v Donbase. Radikáli tento svoj krok zdôvodnili tvrdením, že akékoľvek obchodovanie so samozvanými republikami v Doneckej a Luhanskej oblasti je protizákonné.

V reakcii na to vedenia samozvaných republík v Donbase od 1. marca prevzali správu nad priemyselnými podnikmi pod ukrajinskou jurisdikciou, ktoré sa nachádzajú na ich území.

Viac k témam: banky, Rusko, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí radikáli bránia ruským bankám v práci, chcú dosiahnuť ich odchod © SITA Všetky práva vyhradené.

13. marca 2017

Odporúčané články