Únia dosiahla dohodu s Britániou, tvrdí prezidentka Litvy

Šéf Európskej rady Donald Tusk a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker predložili konečný kompromisný návrh dohody.Brusel 19. februára (WebNoviny.sk) – Británia a Európska únia dosiahli dohodu o úprave vzájomných vzťahov, ktorá by mala zabrániť hroziacemu brexitu. Na svojom twitterovom účte to dnes večer napísala litovská prezidentka Dalia Grybauskaite, informovala agentúra DPA. „Dohoda #UKinEU dosiahnutá. Dráma skončila,“ napísala litovská prezidentka.

Diplomatické zdroje krátko predtým uviedli, že šéf Európskej rady Donald Tusk a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker predložili dnes večer konečný kompromisný návrh dohody o úprave vzťahov medzi Britániou a EÚ.

Návrh bol predložený po tom, ako lídri EÚ zhromaždení na summite EÚ v Bruseli obnovili oficiálne spoločné rokovania o požiadavkách Británie. Predtým strávili väčšinu dňa neformálnymi diskusiami v menších skupinách.

Finálny návrh predložený Tuskom a Junckerom bol „veľmi férový a vyvážený“, uviedol pre DPA zdroj, ktorý si neželal byť menovaný.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. februára 2016

Odporúčané články