Únia ligových klubov reaguje na kauzu riaditeľa Slovana Bratislava, prípad posunie disciplinárke

371531_trutz foto 1 676x431.jpg

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Na kauzu športového riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Richarda Trutza, ktorý mal navštíviť rozhodcov počas nedeľňajšieho zápasu domácej Dunajskej Stredy s Trnavou (1:0) zareagovala prostredníctvom vyhlásenia aj Únia ligových klubov.

Fotografia bývalého medzinárodného arbitra, momentálne účinkujúceho vo funkcionárskych službách „belasých“, sa objavila na sociálnych sieťach.

Prípad posunuli Disciplinárnej komisii SFZ

Po skončení zápasu 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a FC Spartak Trnava sa na sociálnych sieťach objavila fotografia zachytávajúca Richarda Trutza, športového riaditeľa ŠK Slovan Bratislava, pred dverami šatne rozhodcov v MOL Aréne. Na základe tejto fotografie sme okamžite začali preverovať situáciu predovšetkým v komunikácii s usporiadateľom zápasu FC DAC 1904 Dunajská Streda. Zároveň sme očakávali správu delegáta SFZ, ktorý je oficiálnym zástupcom SFZ a ÚLK priamo na stretnutí Fortuna ligy. Po vyhodnotení zozbieraných informácií môžeme potvrdiť, že predmetná fotografia vznikla po skončení stretnutia FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava. Aj napriek tomuto faktu je pohyb neakreditovaných osôb v zázemí štadióna v akomkoľvek čase neprijateľný a z tohto dôvodu budeme v zmysle interných noriem ďalej komunikovať s usporiadajúcim klubom, ale aj všetkými ostatnými členmi ÚLK, o zabezpečení organizácie zápasov tak, aby sa takáto situácia neopakovala. Je neprijateľné, aby ktorýkoľvek funkcionár klubu Fortuna ligy vstupoval do priestorov, v ktorých nemá oprávnenie pohybovať sa,“  uvádza v stanovisku ÚLK.

Odporúčame:
Sťažnosť Trnavy na šéfa Slovana Trutza, objavil sa pred kabínou rozhodcov v Dunajskej Strede

V stanovisku ďalej píšu: „Vzniknutá situácia nás mimoriadne mrzí najmä s ohľadom na kvalitnú športovú úroveň predmetného zápasu, ale aj z dôvodu šírenia špekulácií spojených s týmto zápasom resp. celou súťažou. Na základe podnetu zo strany FC Spartak Trnava sme prípad posunuli Disciplinárnej komisii SFZ, ktorej poskytneme maximálnu súčinnosť, pretože nám ide o dobré meno slovenského ligového futbalu. Odmietame jeho spájanie s akýmikoľvek korupčnými činmi a teóriami, lebo tie nemajú vo Fortuna lige žiadny priestor a dlhodobo im vyhlasujeme nulovú toleranciu. S blížiacim sa vyvrcholením fortunaligovej sezóny rastie nielen atraktivita zápasov, ale aj ich význam. To prirodzene prináša aj napätie či vybičované emócie. Preto apelujeme na všetkých členov futbalového hnutia, aby si za každých okolností ctili hodnoty fair-play a aby svojím, aj neuváženým alebo nedbanlivým, konaním nedávali dôvod na spochybňovanie férovosti súťaženia na športovom poli.

Trnava žiada prešetrenie

Bolo našou povinnosťou zareagovať. Podali sme sťažnosť na príslušné orgány Slovenského futbalového zväzu i na Úniu ligových klubov, ktorá je riadiacou organizáciou najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Dnes vieme, že tá fotografia bola aktuálna a pochádzala z nášho nedeľňajšieho ligového duelu v Dunajskej Strede, v ktorom sme prehrali tesne 0:1,“ uviedol v utorok pre agentúru SITA PR a event manažér FC Spartak Trnava Marek Ondrejka a pokračoval: „Vôbec sa nesťažujeme na výkon rozhodcov (hlavným bol Filip Glova, pozn.), ale na pobyt pána Trutza, ktorý tam počas zápasu nemal čo hľadať. Žiadame príslušné orgány, aby to prešetrili, prečo a načo tam bol. Dovtedy to už nebudeme bližšie komentovať a na túto tému sa vyjadrovať.

Viac k témam: FC Spartak Trnava, Fortuna liga, Richard Trutz, ÚLK Únia ligových klubov
Zdroj: Webnoviny.sk – Únia ligových klubov reaguje na kauzu riaditeľa Slovana Bratislava, prípad posunie disciplinárke © SITA Všetky práva vyhradené.

4. apríla 2018

Odporúčané články