Únosca lietadla EgyptAir použil falošnú vestu s výbušninami

Lietadlo typu Airbus A320 spoločnosti EgyptAir s 56 pasažiermi sa stalo terčom únosu počas vnútroštátneho letu č. 181 z Alexandrie do Káhiry.KÁHIRA 30. marca (WebNoviny.sk) – Únosca egyptského linkového lietadla Sajf ad-Dín Mustafá, ktoré v utorok pristálo na Cypre, použil pri svojom čine falošnú vestu s výbušninami. Informuje o tom stanica BBC s odvolaním sa na príslušné bezpečnostné úrady.

Motívy jeho konania zostávajú naďalej nejasné, cyperský prezident však spojitosť incidentu s terorizmom vylúčil. Mustafá chcel najskôr hovoriť so svojou bývalou cyperskou manželkou, ktorú polícia priviedla na letisko, neskôr vyslovil niekoľko „nezreteľných“ požiadaviek.

Odporúčame:

Egyptský Airbus A320 uniesli, totožnosť páchateľa je známa

Únosca má aj záznam v registri trestov za falšovateľskú činnosť a v minulosti bol podozrivý aj z množstva prípadov sprenevery, krádeže a prechovávania narkotík. Vyhlásil to egyptský rezort vnútra, ktorý citovala agentúra DPA.

Mustafá a jeho príručná batožina prešli na letisku Burg al-Arab v Alexandrii dôslednou bezpečnostnou kontrolou. Mustafá však neskôr z povolených osobných predmetov – káblov a krytov na mobilné telefóny – zostavil falošný samovražedný pás, spresnilo egyptské ministerstvo.

Egyptská vláda na podporu svojich vyhlásení zverejnila záber z bezpečnostnej kamery na alexandrijskom letisku, kde je vidno, ako únosca prechádza dvoma osobnými prehliadkami, ako aj röntgenovú fotografiu jeho batožiny.

Lietadlo typu Airbus A320 spoločnosti EgyptAir s 56 pasažiermi sa stalo terčom únosu počas vnútroštátneho letu č. 181 z Alexandrie do Káhiry. Dráma na cyperskom letisku Larnaka sa skončila prepustením pasažierov, pričom nikto neutrpel zranenia. Cyperské úrady označili únoscu za „psychicky nestabilného“ jedinca. Úrady v Káhire vypočúvajú aj jeho príbuzných, pripomenula agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. marca 2016

Odporúčané články