Úrady skonfiškovali pervitín v hodnote 35,5 milióna dolárov

Ku konfiškácii došlo v sobotu na východe Mjanmarska v Šanskom štáte. Drogy mali byť prepravené do mesta Mandalaj v strednej časti krajiny v kamióne. Nepjito 30. mája (WebNoviny.sk) – Mjanmarské úrady zhabali neďaleko čínskych hraníc rekordných 21 miliónov tabletiek metamfetamínu (pervitínu) s pouličnou cenou 35,5 milióna dolárov. Ide o druhý najväčší kontraband tejto drogy zadržaný na území krajiny, oznámili dnes miestne médiá, ktoré cituje agentúra Reuters.

Ku konfiškácii došlo v sobotu na východe Mjanmarska v Šanskom štáte. Drogy mali byť prepravené do mesta Mandalaj v strednej časti krajiny v kamióne. Odtiaľ mali smerovať do zahraničia. Najväčšie množstvo tejto syntetickej drogy zhabali mjanmarské úrady vlani v meste Rangún; malo pouličnú hodnotu 100 miliónov dolárov.

Mjanmarsko je hlavným producentom a exportérom metamfetamínu nízkej kvality v juhovýchodnej Ázii. Tieto syntetické pilulky sú užívané pre rekreačné účely i ako povzbudzujúci prostriedok ťažko pracujúcimi robotníkmi. Polícia v Mjanmarsku len za minulý rok zhabala takmer 50 miliónov pervitínových tabliet.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. mája 2016

Odporúčané články