Útočník z Ansbachu prisahal vernosť vodcovi Islamského štátu

Sýrčan v objavenom videozázname vyhlasuje, že jeho útok je mienený ako pomsta za to, že Nemecko zabíja moslimov, a hodlá ho vykonať v mene Alaha.

Berlín 25. júla (WebNoviny.sk) – Samovražedný útočník z bavorského Ansbachu, 27-ročný Sýrčan, požiadal v roku 2014 o azyl aj v Rakúsku. So žiadosťou však neuspel, pretože ešte predtým, v roku 2013, pozitívne posúdili jeho žiadosť o azyl v Bulharsku.

Informáciu priniesla tlačová agentúra APA s odvolaním sa na hovorcu rezortu vnútra vo Viedni Karla-Heinza Grundböcka. Podľa jeho slov tohto Sýrčana nevyhostili z alpskej republiky, pretože disponoval cestovným dokladom z Bulharska, ktorý mu umožňoval 90 dní zostať na území

Ďalšie útoky v Nemecku:

Sýrsky migrant zabil ženu mačetou

Mladík napadol sekerou ľudí vo vlaku, kričal ‚Alláhu akbar‘

Objavili videozáznam

Nemecké spolkové ministerstvo vnútra už skôr oznámilo, že Sýrčana mali deportovať späť do Bulharska. V Nemecku sa zdržiaval od roku 2014, ani tam so žiadosťou o azyl neuspel.

Muž, ktorý prišiel o život, keď sa v nedeľu večer odpálil pred vstupom na hudobný festival v Ansbachu po neúspešnom pokuse dostať sa na toto podujatie, pričom zranil sčasti ťažko 15 ľudí, predtým prisahal oddanosť abú Bakrovi Baghdádímu, vodcovi samozvaného kalifátu Islamský štát (IS), a pohrozil teroristickým útokom na území Nemecka.

Vyplýva to z obsahu videozáznamu, ktorý vyšetrovatelia objavili v jeho mobilnom telefóne. Informoval o tom dnes bavorský krajinský minister vnútra Joachim Herrmann, vyplýva zo správ tlačovej agentúry DPA.

Útočník bol hospitalizovaný na psychiatrickej klinike

Sýrčan v objavenom videozázname vyhlásil, že jeho útok v mene Alaha je odvetou za to, že Nemecko zabíja moslimov.
V bydlisku muža, ktorého susedia prezývali výlučne Rambo, sa našli chemikálie vhodné na výrobu trhavín, ako aj propagandistické salafistické materiály.

Nemecký spolkový minister vnútra Thomas de Maiziere dnes v reakcii na útoky uplynulých dní z okolia Würzburgu, Reutlingenu, Mníchova i Ansbachu nariadil výrazné posilnenie policajnej prítomnosti na letiskách i železničných staniciach.

Podľa jeho slov mal útočník z Ansbachu za sebou dva pokusy o samovraždu a dočasne bol hospitalizovaný na psychiatrickej klinike. Ako informovala prostredníctvom webu dnes tlačová agentúra Amak blízka IS, útočník z Ansbachu bol „vojakom Islamského štátu“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. júla 2016

Odporúčané články