Útok na lietadlo v Somálsku spáchali pomocou bomby v laptope

K útoku na lietadlo spoločnosti Daallo Airlines sa zatiaľ nikto neprihlásil.MOGADIŠO 8. februára (WebNoviny.sk) – Minulotýždňový bombový útok na civilné lietadlo v Somálsku bol pravdepodobne spáchaný pomocou nálože ukrytej v laptope.

Hovorca somálskej vlády v nedeľu podľa agentúry AP uviedol, že tajná služba NISA má k dispozícii zábery bezpečnostných kamier na letisku v metropole Mogadišo, na ktorých je zachytené, ako dvaja muži odovzdávajú cestujúcemu po absolvovaní bezpečnostnej kontroly predmet vyzerajúci ako prenosný počítač. Jeden z mužov mal na sebe bundu bezpečnostnej služby.

Odporúčame:

Explózia roztrhla trup lietadla, muselo núdzovo pristáť

Hovorca ďalej informoval, že v rámci vyšetrovania bolo zadržaných 20 osôb vrátane zamestnancov letiska. K výbuchu na palube lietadla A321 somálskej leteckej spoločnosti Daallo Airlines letiaceho do Džibutska došlo asi 15 minút po štarte z Mogadiša. Napriek tomu, že explózia vytvorila v trupe asi metrovú dieru, pilotovi sa podarilo bezpečne pristáť opäť v somálskej metropole.

Na palube lietadla sa nachádzalo 75 ľudí. Jeden z nich pri výbuchu zomrel, keď ho vysalo z lietadla, ďalší dvaja utrpeli zranenia. K utorňajšiemu útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil. Somálsko čelí povstaniu islamistickej extrémistickej skupiny aš-Šabáb, ktorá je zodpovedná za mnoho krvavých útokov po celej krajine.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2016

Odporúčané články