Už včera bolo neskoro, hovorí Galko o požiadavke Fica vymeniť ministra školstva

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Už včera bolo neskoro a minister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) už dávno nemal byť vo funkcii. Povedal to v stredu podpredseda SaS Ľubomír Galko pre agentúru SITA s tým, že mu treba popriať, aby si oddýchol, pretože tie posledné týždne boli pre neho určite náročné.

Odporúčame:
Aktualizované: Premiér Fico požiadal predsedu SNS o návrh na nového ministra školstva

„Ale treba zdôrazniť, že toto nie je maslo na hlave iba ministra školstva, to sa nemôže týmto skončiť a že sa pôjde ďalej. Treba ísť do hĺbky, treba zistiť, ktorí ďalší ľudia na tom systéme pochybili, treba vyvodiť zodpovednosť aj voči ním a hlavne treba prijať veľmi rýchlo systémové opatrenia, aby sa niečo takéto neopakovalo,“ dodal Galko.

Minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) by mal podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) skončiť vo funkcii. Ako povedal Fico na stredajšom vyhlásení počas rokovania vlády, požiadal predsedu SNS Andreja Danka, aby predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase.

Viac k témam: koaličná kríza, Ľubomír Galko, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Peter Plavčan, Robert Fico, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Už včera bolo neskoro, hovorí Galko o požiadavke Fica vymeniť ministra školstva © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017

Odporúčané články