V Austrálii vznikne nová vesmírna agentúra, krajina má podľa SIAA na to vhodné podmienky

353276_thinkstockphotos 821139222 640x420.jpg

CANBERRA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Austrália bude mať národnú vesmírnu agentúru. Informovala o tom tamojšia vláda. „Agentúra bude kotvou pre našu domácu koordináciu a vstupnými dverami pre medzinárodné dohody,“ uviedla ministerka práce Michaelia Cash.

Vláda plánuje bližšie informácie zverejniť počas Medzinárodného astronautického kongresu, ktorý sa koná tento týždeň v Adelaide. Na konferencii sa zúčastnia tisíce svetových vesmírnych odborníkov, vrátane šéfov národných agentúr iných krajín.

Odporúčame:
Skončila sa simulovaná misia na Mars, šesť ľudí po ôsmich mesiacoch opustilo pokusné zariadenie

Zástupcovia Združenia vesmírneho priemyslu Austrálie (SIAA) tvrdia, že Austrália a Island sú jedinými členskými štátmi OECD bez vlastnej vesmírnej agentúry.

Krajina je v oblasti informácií týkajúcich sa pozorovaní Zeme odkázaná na ďalšie štáty, ako napríklad USA. Podľa SIAA má však Austrália na rozvíjanie vesmírnych technológií vhodnú veľkosť, geografickú polohu a tiež relatívne nízku populáciu.

Viac k témam: Austrália, OECD Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, vesmírna agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk – V Austrálii vznikne nová vesmírna agentúra, krajina má podľa SIAA na to vhodné podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články