V Bielorusku žiadny Majdan nebude, tvrdí Lukašenko. Ministrovi dal inštrukcie na zavedenie ideálneho poriadku

MINSK 10. marca (WebNoviny.sk) – Obyvatelia Bieloruska budú mať možnosť vyjadriť svoje názory na určených miestach, avšak tamojšie úrady nepripustia, aby došlo k destabilizácii situácie, ako sa to stalo pred troma rokmi na Ukrajine. Vyhlásil to vo štvrtok bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorého cituje agentúra TASS.

„V Bielorusku nebude žiadny Majdan,“ zdôraznil bieloruský prezident, ktorý dal ministrovi vnútra Igorovi Šunevičovi inštrukcie na zavedenie „ideálneho poriadku“ v krajine.

Mieril tým na nedávne pouličné protesty proti zákonu zdaňujúcemu tých, čo nepracujú na plný úväzok, ktoré sa konali vo viacerých mestách Bieloruska.

„Nikomu nemožno zakázať, aby sa prechádzal po námestiach miest, avšak v Minsku a iných regionálnych centrách došlo k zlyhaniu. Treba vyčleniť jedno námestie, kde ľudia budú môcť prísť vyjadriť svoje postoje. S ľudmi musíme zachovávať dialóg, ale všetky prečiny musia byť tvrdo trestané,“ vyhlásil ohľadom situácie Lukašenko.

Viac k témam: Alexander Lukašenko, Bielorusko, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bielorusku žiadny Majdan nebude, tvrdí Lukašenko. Ministrovi dal inštrukcie na zavedenie ideálneho poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.

10. marca 2017

Odporúčané články