V Bratislave ožila retro krčma Pohostinstvo ´73

BRATISLAVA 5. apríla (WBN/PR) – Pohodové posedenie pri unikátnej pivnej novinke a skutočný nádych čias minulých. Taká je atmosféra novootvoreného Pohostinstva ´73, ktorú si môže vychutnať každý, kto navštívi retro krčmu zo 70-tych rokov do 9. apríla v priestoroch OD Dunaj na Námestí SNP v Bratislave. Okrem zariadenia pubu, ktorý je zaujímavým zrkadlom doby, môžu hostia vyskúšať čapovanú pivnú novinku Zlatý Bažant ´73. Každý návštevník zároveň dostane na úvodné osvieženie jedno pivo Zlatý Bažant ´73 zadarmo. Za uplynulý víkend sa v Pohostinstve ´73 takýchto pív vypilo spolu takmer 700. Retro krčma je otvorená každý večer v čase od 17.00 do 24.00 hod až do tohtotýždňovej soboty.

Pohostinstvo ´73 otvorilo svoje priestory na 2. poschodí OD Dunaj v piatok 1. apríla, a teší sa nemalej pozornosti mladších aj starších ročníkov. Zariadenie a dobové inštalácie v pube sa nesú v duchu 70. rokov, podobne ako aj jeden z výkladov bývalého tradičného nákupného domu v hlavnom meste. Vo výklade je umiestnená kamera a videorekordér, vďaka čomu sa okoloidúci chodci môžu naživo uvidieť v analógovom „vysielaní“ na obrazovke retro televízora. Návštevníkov príjemne prekvapí aj ochutnávka piva, ktorá je pri prvej návšteve na účet značky Zlatý Bažant, a to až do soboty 9. apríla. Stačí sa len zaregistrovať pri vstupe na prízemí obchodného domu z Nedbalovej ulice a získaný kupón v podobe pôvodnej československej „desaťkorunáčky“ návštevníkom pri dobovom výčape vymenia za pivo Zlatý Bažant ´73.

„Jedným z hlavných cieľov projektu Pohostinstvo ´73 je možnosť zažiť autentickú atmosféru dobovej krčmy z obdobia 70-tych rokov. To, že si ľudia do krčmy našli cestu, nás veľmi teší,“ hovorí Ronald Lupták, group brand manager spoločnosti HEINEKEN Slovensko a pokračuje: „Doterajší návštevníci Pohostinstva ´73 mali možnosť ochutnať našu novinku Zlatý Bažant ´73 v autentickom prostredí, a ešte niekoľko dní to tak ostane. Srdečne pozývame všetkých, aby s nami zažili príjemné posedenie na tomto hoci dočasnom, no kultovom mieste.“ Priamo v retro krčme je novinka k dispozícii aj v originálnych retro fľaškách na domácu konzumáciu.

Pri výrobe nového svetlého dvanásťstupňového ležiaka z pivovaru v Hurbanove sa viac generácií miestnych sládkov inšpirovalo najstarším zachovaným varným listom piva Zlatý Bažant zo 16. apríla 1973. Jeho prednosťou je extra dlhé, až 6-týždňové varenie a kratšia 18 týždňová trvanlivosť. Vďaka týmto výrobným postupom má pivo s obsahom alkoholu 4,5% plné, vyvážené telo, vynikajúcu intenzívnu vôňu a výbornú penivosť. Vzniklo použitím tradičných metód varenia s modernými vylepšeniami. Zlatý Bažant ´73 sa už čapuje vo vybraných podnikoch a zakúpiť si ho na pultoch obchodov môžu všetci fanúšikovia kvalitného piva.

Kto si teda chce na novom pive pochutnať a zažiť príjemné posedenie s atmosférou ako za starých čias, môže tak urobiť do soboty 9. apríla 2016. Pohostinstvo ´73 je dovtedy otvorené každý deň od 17:00 do 24:00. Fotografie, novinky a ďalšie informácie môžete sledovať aj na facebookovej stránke dobovej krčmy: https://www.facebook.com/Pohostinstvo73/. Návštevníci sa do pubu dostanú cez zadný vchod z Nedbalovej ulice, cez KC Dunaj na 2. poschodí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2016

Odporúčané články