V Bratislave sa koná 3. protikorupčný pochod, študenti žiadajú aj odstúpenie Kaliňáka

353302_img_20170925_171228 640x420.jpg

BRATISLAVA 25. september (WebNoviny.sk) – V pondelok popoludní sa uskutoční v Bratislave ďalší z plánovaných pochodov proti korupcii, ktorý organizujú stredoškolskí a vysokoškolskí študenti. Pochod má podporu aj z radov aktivistov z učiteľského a vedeckého prostredia. Začiatok pochodu bude o 17:00 na Hviezdoslavovom námestí.

Študenti žiadajú aj odchod Kaliňáka

Študenti zároveň vyzývajú svojich podporovateľov, aby na pondelňajší protest priniesli hárky s podpismi pod nimi organizovanú petíciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Veľký protikorupčný pochod II.

V petícii študenti požadujú odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka, zmeny na postoch špeciálneho prokurátora a prezidenta Policajného zboru, vyšetrenie kauzy Gorila alebo možnosť prezentovať tieto požiadavky v pléne parlamentu.

Podľa odhadov sa im zatiaľ pod petíciu podarilo vyzbierať okolo 70 000 podpisov. Pochod v Bratislave tiež podporí sprievodné podujatie pred slovenským veľvyslanectvom v Prahe.

Dopravné obmedzenia v Bratislave

Polícia v súvislosti s 3. protikorupčným pochodom varuje pred dopravnými obmedzeniami v Bratislave. Ako informovala agentúru SITA bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, dopravné obmedzenia sa budú týkať predovšetkým ulíc Starého Mesta.

Od 17:00 približne do 18:00 bude vylúčená cestná premávka na Jesenského, Gorkého, Štúrovej ulici a na Kamennom námestí. Na Námestí SNP potrvá vylúčenie dopravy približne do 20:00. Na uvedených komunikáciách nebude premávať ani mestská hromadná doprava a premávku budú usmerňovať a regulovať hliadky dopravnej polície.

Viac k témam: Bratislava, dopravné obmedzenia, Gorila, ministerstvo vnútra SR, petícia, protikorupčný pochod v Bratislave, Robert Kaliňák
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bratislave sa koná 3. protikorupčný pochod, študenti žiadajú aj odstúpenie Kaliňáka © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články