V Carnegie Hall zneli Bowieho skladby v podaní jeho kolegov

Na koncerte zazneli viaceré slávne Bowieho skladby v interpretácii jeho nemenej známych kolegov ako Cyndi Lauperovej (Suffragette City), bývalého frontmana skupiny R.E.M. Michaela Stipeho, ktorý zaspieval s Karen Elsonovou Ashes to Ashes, Jakoba Dylana (Heroes), speváčky formácie Blondie Debbie Harryovej (Starman) alebo Wayna Coyna, speváka skupiny The Flaming Lips (Life on Mars).

New York 1. apríla (WebNoviny.sk) – Vypredané hľadisko slávnej newyorskej koncertnej siene Carnegie Hall sledovalo v noci nadnes benefičný koncert na pamiatku v januári zosnulej hudobnej legendy – britského skladateľa, speváka a príležitostného herca a producenta Davida Bowieho.

Podujatie bude dnes pokračovať druhou časťou v priestoroch Radio City Music Hall, informovali agentúry AP a DPA.
Na štvrtkovom koncerte zazneli viaceré slávne Bowieho skladby v interpretácii jeho nemenej známych kolegov ako Cyndi Lauperovej (Suffragette City), bývalého frontmana skupiny R.E.M. Michaela Stipeho, ktorý zaspieval s Karen Elsonovou Ashes to Ashes, Jakoba Dylana (Heroes), speváčky formácie Blondie Debbie Harryovej (Starman) alebo Wayna Coyna, speváka skupiny The Flaming Lips (Life on Mars). Nechýbal ani megahit Let’s Dance v interpretácii Ann Wilsonovej zo skupiny Heart, pesničkárka Rickie Lee Jonesová predstavila akustickú verziu All the Young Dudes a Laurie Andersonová skladbu Always Crashing in the Same Car.

Medzi tými, ktorí účasť odriekli na poslednú chvíľu, boli hudobníci zo skupiny Roots, ako aj Patti Smithová, za ktorej neúčasťou boli podľa magazínu The Rolling Stone problémy s hlasom.

Výťažok z koncertu je určený na financovanie hudobného vzdelávania detí zo sociálne slabých rodín.
David Bowie zomrel 10. januára v New Yorku vo veku 69 rokov na následky rakovinového ochorenia, s ktorým bojoval 18 mesiacov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. apríla 2016

Odporúčané články