V Česku sa otrávili desiatky detí, zdroj nákazy hľadajú

Nikto nebol v priamom ohrození života, náhla hromadná hospitalizácia však predstavovala nápor pre príjem i lôžkovú časť zdravotníckeho zariadenia.Praha 28. júla (WebNoviny.sk) – S črevnými problémami, príznakmi otravy jedlom, hospitalizovali v stredu v Jindřichovom Hradci v Juhočeskom kraji ČR tri tucty osôb z prímestského tábora. Väčšinu z nich (33) tvorili deti, zvyšní traja pacienti boli dospelí.

Pacientov sužovalo zvracanie a hnačky, 17 z nich zostalo v nemocnici aj cez noc, jedného prepustia do domáceho liečenia zrejme až v piatok, informovali dnes internetový server Novinky.cz a denník Právo s odvolaním sa na riaditeľa nemocnice v Jindřichovom Hradci Miroslava Janovského.

Podľa jeho slov nebol žiadny z hospitalizovaných v priamom ohrození života, ich náhla hromadná hospitalizácia však predstavovala nápor pre príjem i lôžkovú časť zdravotníckeho zariadenia. Prípad vyšetrujú miestni policajti. Inkriminovaný tábor ukončil po stredajšom „intermezze“ prevádzku. Príčiny otravy by mali zistiť krajskí hygienici.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. júla 2016

Odporúčané články