V Egypte zatkli britského turistu, na mobil si natočil nevhodné video

395006_gettyimages 535872949 676x451.jpg

KÁHIRA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Egyptské úrady zatkli 19-ročného britského turistu v súvislosti s videom, ktoré si nahral na telefón a v ktorom na pozadí možno vidieť vojenský vrtuľník.

V piatok o tom informovala jeho rodina. Informáciu o zadržaní Brita v Alexandrii bez poskytnutia ďalších detailov potvrdilo aj britské ministerstvo zahraničia, egyptský rezort diplomacie ju zatiaľ nekomentoval.

Líbijsko-britského mladíka Muhammeda Fathiho Abulkasema zadržali 21. novembra krátko po tom, čo prišiel do Alexandrie z Líbye, uviedla pre agentúru Associated Press (AP) jeho sesternica Shareen Nawaz. „Ozval sa nám až po dvanástich hodinách. V podstate nám povedal, že ho zadržiavajú pre podozrenie z toho, že zbieral informácie proti armáde,“ povedala. Abulkasem si inkriminované video nahral, keď pristávalo jeho lietadlo a je na ňom vidieť, ako okolo letí vojenská helikoptéra. Zamestnanci na letisku v Alexandrii podľa Nawaz jej bratrancovi skontrolovali telefón po tom, čo ich na neho upozornili z jeho hotela, kde mal údajne „podozrivú rezerváciu„.

Abulkasem sa podľa jeho sesternice, ktorá sa s AP zhovárala z Manchestru, počas uplynulého týždňa trikrát postavil pred súd. Ako tvrdí, k jeho prípadu priradili aj právnika, ale ten neskôr od prípadu odstúpil.

Nepovolené fotografovanie alebo nakrúcanie príslušníkov ozbrojených síl, ich vybavenia či okolia vojenských zariadení je v Egypte prísne zakázané. „Všetci máme v našich telefónoch videá z pristávania lietadiel. Nemali by mať vojenské vrtuľníky vo verejných priestranstvách, ak sa potom niečo takéto stane,“ skonštatovala Nawaz.

Viac k témam: zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Egypte zatkli britského turistu, na mobil si natočil nevhodné video © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články