V kauze Weissa ml. padol dôležitý verdikt, vyšetrovateľ podal návrh na obžalobu

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – V kauze slovenského futbalistu Vladimíra Weissa mladšieho padol dôležitý verdikt. „Vyšetrovanie prípadu bolo vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I ukončené s návrhom na podanie obžaloby,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková. Vec má teraz v rukách prokuratúra, tá rozhodne, či vznesie obžalobu.

Dvadsaťsedemročný krídelník sedel vo vozidle, ktoré zastavila policajná hliadka v nedeľu 2. októbra 2016 v skorých ranných hodinách v Bratislave. Weiss sa odmietol podrobiť dychovej skúške a nesúhlasil ani s odberom krvi. V aute sa údajne nachádzalo desať ľudí. Weissa vtedy predviedli na policajnú stanicu.

Vladimír Weiss je hráčom katarského klubu Al-Gharafa. Pôvodne figuroval v nominácii trénera SR Jána Kozáka na októbrové zápasy proti Slovinsku (0:1 v Ľubľane) a Škótsku (3:0 v Trnave) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

Ján Kozák sa napokon rozhodol nevyužiť Weissove služby v týchto stretnutiach, príležitosť mu dal až v novembrovom trnavskom dueli kvalifikácie proti Litve (4:0) a následnom viedenskom medzištátnom prípravnom súboji proti Rakúsku (0:0). Weiss reprezentoval Slovensko na MS 2010 aj ME 2016.

Viac k témam: futbal, slovenská futbalová reprezentácia, Vladimír Weiss ml.
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze Weissa ml. padol dôležitý verdikt, vyšetrovateľ podal návrh na obžalobu © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2017

Odporúčané články