V Náměšti nad Oslavou sa zrútil armádny vrtuľník Mi-24, zrejme sa mu roztrhol motor

394819_vrtulnik mi 24 676x388.jpg

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Na armádnej základni v Náměšti nad Oslavou na Morave sa v stredu zrútil vrtuľník Mi-24. Pri incidente nikto neutrpel zranenia.

Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz, ktorému to potvrdila hovorkyňa generálneho štábu Magdalena Dvořáková s tým, že stroj spadol z výšky niekoľkých metrov. Nehoda aj výška spôsobenej škody je predmetom vyšetrovania.

„Dňa 28. novembra 2008 v ranných hodinách došlo v priestoroch 22. základne vrtuľníkového letectva Sedlec-Vícenice pri Náměšti nad Oslavou k poruche vrtuľníka Mi-24. Incident sa zaobišiel bez zranení. Prípadom sa zaoberá vyšetrovacia komisia. Do záveru vyšetrovania nebudeme poskytovať bližšie podrobnosti,“ vyjadrila sa Dvořáková.

Podľa portálu natoaktual.cz sa nehoda stala pri záťažovom teste. Vrtuľník vyletel do výšky jedného až dvoch metrov, keď sa mu pravdepodobne „roztrhol“ motor a on následne spadol. Podľa nemenovaného zdroja sú časti lopatiek motora popadané po okolí. Vrtuľník je značne poškodený, dodáva iDNES.

Viac k témam: havária vrtuľníka
Zdroj: Webnoviny.sk – V Náměšti nad Oslavou sa zrútil armádny vrtuľník Mi-24, zrejme sa mu roztrhol motor © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články