V Nepále zmizlo civilné lietadlo, mierilo ku Annapurne

Po malom lietadle pátrali niekoľko hodín vrtuľníky, pre nepriaznivé poveternostné podmienky však museli svoju operáciu prerušiť.Káthmandu 24. februára (WebNoviny.sk) – Menšie civilné lietadlo s 21 osobami na palube letiace za slabej viditeľnosti nad hornatým terénom v Nepále sa dnes stratilo z radarov, pričom existujú obavy, že sa zrútilo. Informovali o tom agentúry Reuters, AP a DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

V lietadle typu DHC-6 Twin Otter spoločnosti Tara Air sa okrem trojčlennej posádky nachádzalo 18 pasažierov vrátane dvoch cudzincov. Stroj smeroval z mesta Pokhara, ležiaceho 200 kilometrov západne o metropoly Káthmandu, do mesta Jomsom, keď stratil kontakt s riadiacou vežou.

Podľa predstaviteľov letiska Pokhara sa medzi týmito dvoma bodmi nenachádza žiadna iná pristávacia dráha, z čoho vyplýva, že došlo pravdepodobne k nešťastiu. Po lietadle pátrali niekoľko hodín vrtuľníky, pre nepriaznivé poveternostné podmienky však museli svoju operáciu prerušiť.

Cieľové mesto Jomsom je turistickým a horolezeckým východiskom do oblasti hory Annapurna v Himalájach. Tara Air je dcérskou spoločnosťou domácich aerolínií Yeti Airlines a špecializuje sa na lety do odľahlých oblastí Nepálu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. februára 2016

Odporúčané články