V nominácii Kanady nechýba McDavid či trio zlatých obhajcov

Zlatú jazdu z Prahy by si radi zopakovali Matt Duchene, Taylor Hall a Ryan O’Reilly.
OTTAWA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Hlavný tréner kanadskej hokejovej reprezentácie na májové majstrovstvá sveta Bill Peters v pondelok zverejnil prvých 18 mien, s ktorými ráta na svetový šampionát v Rusku. Podľa očakávania v ňom nechýba vychádzajúca hviezda Connor McDavid z klubu NHL Edmonton Oilers.

V kanadskej nominácii aktuálne figuruje dvojica brankárov, 5 obrancov a 11 útočníkov. V tíme je aj trojica hráčov, ktorí sa v máji 2015 podieľali na „zlatej jazde“ výberu Kanady na MS v Česku. Sú nimi útočníci Matt Duchene, Taylor Hall a Ryan O’Reilly.

Odporúčame:

Ruská reprezentácia zatiaľ bez hviezd, len s hráčmi z KHL

Česi idú do Ruska bez Krejčího, ale s Plekancom i Pastrňákom

Na zraze v Tatrách dvaja Košičania i šťastný otec J. Hudáček

Chára nepôjde na MS z rodinných dôvodov, Ďaloga pre zranenie

Bill Peters si vybral pomerne mladý tím. Jeho najmladším článkom je spomenutý 19-ročný McDavid, o rok viac má Sam Reinhart (Buffalo), v kádri figuruje aj 21-ročný Max Domi (Arizona). Až štyria z piatich nominovaných obrancov majú len 22 rokov, zatiaľ najskúsenejším bekom je 26-ročný Chris Tanev (Vancouver).

Kanada sa na MS 2016 predstaví v základnej B-skupine v Petrohrade a jej súperom bude aj Slovensko.

Známa nominácia kanadskej hokejovej reprezentácie na MS 2016:

Brankári: Calvin Pickard (Colorado Avalanche/NHL), Cam Talbot (Edmonton Oilers/NHL)
Obrancovia: Cody Ceci (Ottawa Senators/NHL), Ben Hutton, Chris Tanev (obaja Vancouver Canucks/NHL), Ryan Murray (Columbus Blue Jackets/NHL), Morgan Rielly (Toronto Maple Leafs/NHL)
Útočníci: Max Domi (Arizona Coyotes/NHL), Matt Duchene (Colorado Avalanche/NHL), Brendan Gallagher (Montreal Canadiens/NHL), Taylor Hall, Connor McDavid (obaja Edmonton Oilers/NHL), Boone Jenner (Columbus Blue Jackets/NHL), Brad Marchand (Boston Bruins/NHL), Ryan O’Reilly, Sam Reinhart (obaja Buffalo Sabres/NHL), Mark Scheifele (Winnipeg Jets/NHL), Mark Stone (Ottawa Senators/NHL)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. apríla 2016

Odporúčané články