V olympijskom Riu si zatrénovali už aj slovenskí pištoliari

Dvojica pištoliarov Pavol Kopp a Juraj Tužinský po dni oddychu začala trénovať v dejisku letnej olympiády.RIO DE JANEIRO 27. júla (WebNoviny.sk) – Prvými slovenskými športovcami, ktorí sa ocitli v olympijskej dedine v brazílskom Riu de Janeiro, bola v nedeľu pätica vodných slalomárov.

K nim sa v pondelok večer pridala po neplánovane predĺženej ceste aj dvojica pištoliarov Pavol Kopp a Juraj Tužinský. Obaja v utorok ešte oddychovali a na prvý tréning sa do svojho areálu v časti Deodoro vydali až v stredu.

Odporúčame:

Kližan do Ria nepôjde, ako dôvod uviedol vírus zika

Škantárovci chcú v Riu nadviazať na úspech Hochschornerovcov

Video: Takto to vyzerá v olympijskej dedine, je nehygienická

V tento deň pricestoval do Ria aj prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach, ktorý hneď zavítal na poradu vedúcich výprav a potom v sprievode prezidenta organizačného výboru OH 2016 Carlosa Arthura Nuzmana navštívil aj jedáleň olympijskej dediny.

Slovenská výprava zatiaľ nemá väčšie problémy s ubytovaním. Vo viacerých izbách však zatiaľ netečie teplá voda a do izieb tých členov výpravy, ktorí sú v dedine od nedelňajšieho večera, do stredajšieho rána nezavítala žiadna upratovačka. Takisto sa vyskytujú drobné technické poruchy na vodoinštalácii či na toaletách.

Ubytovacie priestory slovenskej výpravy v utorok navštívili zástupcovia Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Vyžiadali si zoznam ubytovania športovcov v jednotlivých apartmánoch a izbách, aby vedeli, kde ich majú hľadať komisári WADA na účel vykonania testovania.

Po dvojtýždňovom čakaní v prístave v Riu by si slovenská výprava v stredu konečne mala prevziať lodné kargo. V dôsledku štrajku personálu v morskom prístave sa celkové odbavenie karga výrazne predĺžilo. Slováci sa už nevedia dočkať doručenia viacerých dôležitých súčastí vybavenia izieb či úradovne výpravy.

Informácie pochádzajú z oficiálneho webu Slovenského olympijského výboru.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júla 2016

Odporúčané články