V Prešove horel autobus MHD, vznietil sa na Cemjate

Dôvodom požiaru autobusu prešovskej MHD bol skrat elektroinštalácie. Rozsah škôd nie je veľký, presne ho určí až obhliadka.PREŠOV 1. marca (WebNoviny.sk) – V utorok ráno vystrašil cestujúcich na pravidelnej linke číslo 18 v smere do Bzenova požiar autobusu mestskej hromadnej dopravy. Išlo o autobus Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP), ktorý sa vznietil na zastávke na Cemjate. Tlieť začalo v zadnej časti autobusu, a preto vodič nechal vystúpiť zhruba 20 cestujúcich, z ktorých sa nikto nezranil. Následne privolal hasičov.

Ako informoval agentúru SITA operačný dôstojník HaZZ v Prešove, na miesto boli vyslané dva hasičské vozy s ôsmimi hasičmi. Rozsah požiaru si napokon vyžiadal len zásah jedného kusu techniky.

Dôvodom požiaru bol skrat elektroinštalácie. Rozsah škôd nie je veľký, presne ho určí až obhliadka. „Zvládnuť by sme to mali vo vlastnej réžii a vozidlo spojazdniť,“ uviedol pre agentúru SITA riaditeľ DPMP Peter Janus s tým, že išlo o technickú poruchu na motore a vozidlo bolo schopné následného presunu do dielne na obhliadku. „Mal problémy s motorom, zlyhávalo mu turbodúchadlo,“ povedal Janus s tým, že ide o 17 rokov staré kĺbové vozidlo. „Dnes nám prišli dva nové kĺbové autobusy. Jeden z nich nahradí ten, ktorý dnes horel,“ dodal.

Za posledné mesiace ide už o tretí prípad požiaru v autobuse prešovskej mestskej hromadnej dopravy. Najskôr v júli minulého roka horel autobus na Košickej ulici. V auguste potom na parkovisku pri priemyselnom parku do tla zhorel autobus linky číslo 14 jazdiaci do Záborského.

Dopravný podnik na prípady už reagoval nákupom 62 kusov hasiacej techniky. Namontovať ich majú v najbližších dvoch mesiacoch. DPMP disponuje vo svojom vozovom parku 60 autobusmi a 40 trolejbusmi. Priemerný vek autobusov je deväť rokov, trolejbusov 13,5 roka, pričom 15 z nich je starších ako 15 rokov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2016

Odporúčané články