V Riu sa nepredstaví najmenej 85 nominovaných Rusov

Najväčší podiel tvoria atléti. Pod piatimi kruhmi nebudú pretekať napríklad ani siedmi ruskí plavci, piati rýchlostní kanoisti a traja veslári.MOSKVA 26. júla (WebNoviny.sk) – Najmenej osemdesiatpäť športovcov z 387-člennej výpravy Ruska sa nepredstaví na blížiacich sa OH v brazílskom Riu de Janeiro (5. – 21. 8.) v dôsledku rozhodnutia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) v súvislosti s rozsiahlym dopingovým škandálom.

Odporúčame:

Video: Takto to vyzerá v olympijskej dedine, je nehygienická

Najväčší podiel z 85 pôvodne nominovaných tvoria atléti – Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne minulý týždeň potvrdil ich absenciu v Riu na základe rozhodnutia Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) o predĺžení platnosti plošnej suspendácie uvalenej vlani v novembri. Pod piatimi kruhmi nebudú pretekať napríklad ani siedmi ruskí plavci, piati rýchlostní kanoisti a traja veslári.

MOV nepristúpil k vylúčeniu celej ruskej výpravy z OH 2016 a ponechal rozhodnutie o akceptovaní či odmietnutí ruských reprezentantov v Brazílii na svetových federáciách jednotlivých športových odvetví. Zároveň prijal opatrenie, že Rusko nemôže prihlásiť na olympijské hry v Južnej Amerike žiadneho pretekára, ktorý v minulosti dostal akúkoľvek sankciu za porušenie antidopingových pravidiel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. júla 2016

Odporúčané články