V Šali odovzdali prvé mestské nájomné byty po pätnástich rokoch

389809_kluce od bytu 676x451.jpg

NITRA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Mesto Šaľa odovzdalo do užívania 34 bytov na Kráľovskej ulici. Ako uviedol primátor Šale Jozef Belický, ktorý odovzdal nájomcom kľúče od bytov, ide o prvé nové mestské nájomné byty po pätnástich rokoch.

Celkovo samospráva postaví 150 bytov. Prvých 34 je v dvoch menších bytových domoch, stavia sa ešte najväčší objekt, v ktorom bude 116 bytov. Dobudovať by ho mali v budúcom roku.

Investícia dosiahne 6,5 milióna eur, pričom gro financovania tvorí úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania a mesto dostalo aj dotáciu z Ministerstva dopravy a výstavby SR. Ako uviedol generálny riaditeľ Štátneho fondu rozvoja bývania Juraj Kurňavka, „150 nájomných bytov robí veľmi málo miest, v minulom roku toľko bytov stavala len Šaľa. Som veľmi rád, že sa tento projekt dotiahne do konca.“

V troch bytových domoch budú jednoizbové, dvojizbové a trojizbové byty. Určené sú hlavne pre mladé rodiny. V poradovníku čakateľov na byt je 230 žiadateľov. Žiadatelia musia spĺňať niekoľko kritérií, napríklad musia byť zamestnaní.

Viac k témam: Ministerstvo dopravy a výstavby SR, nájomné byty
Zdroj: Webnoviny.sk – V Šali odovzdali prvé mestské nájomné byty po pätnástich rokoch © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články