V sibírskom meste by radšej volili mačku ako kandidátov

Ani jeden z kandidátov na starostu si podľa všetkého nezískal sympatie voličov.

Moskva 20. decembra (WebNoviny.sk) – Stovky obyvateľov sibírskeho mesta Barnaul, ktoré leží 2900 kilometrov na východ od Moskvy a má 650.000 obyvateľov, sa vyjadrili, že by radšej dali svoje hlasy kocúrovi, ako šiestim kandidátom na starostu.
Ani jeden z nich si podľa všetkého nezískal sympatie voličov, informovala tlačová agentúra AP.

Komisia zložená z členov mestskej rady a guvernéra oblasti bude na budúci týždeň vyberať z šestice kandidátov nového starostu. V neformálnom internetovom prieskume, v ktorom mali obyvatelia vyjadriť svoje preferencie šestici kandidátov a siamskému kocúrovi menom Barsik, získal kocúr 90 percent hlasov.

Ruské médiá venovali 18-mesačnému Barsikovi pobavenú pozornosť. Miestni politici však berú vážne odkaz obyvateľov mesta Barnaul, ktoré podobne ako ďalšie ruské mestá zápasí s údajnou korupciou.
Guvernér oblasti Alexander Karlin povedal, že ľudia cez obrázok kocúra Barsika prejavili definitívne želanie na budúcu hlavu Barnaulu.

„Dospeli sme k záveru, že voliči kandidátom absolútne nedôverujú,“ konštatoval predseda miestnej organizácie komunistickej strany Ivan Karpov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. decembra 2015

Odporúčané články