V sídle amerického Kongresu sa strieľalo, útočníka zadržali

Po streľbe v sídle Kongresu uzavreli aj Biely dom.WASHINGTON 28. marca (WebNoviny.sk) – Pri streľbe v návštevníckom centre amerického Kongresu vo Washingtone utrpel jeden policajt zranenia, nie však vážne. Strelca už zadržali, informovala s odvolaním sa na amerických predstaviteľov agentúra AP.

K incidentu došlo v čase, keď Kongres nezasadá a vo Washingtone zostalo len málo jeho členov – väčšina z nich odcestovala do svojich volebných obvodoch po celej krajine. Uzavretý bol nakrátko aj Biely dom, kde však takéto opatrenie medzičasom zrušili.

Streľbu hlásili z návštevníckeho centra rozľahlého komplexu Kapitolu, sídla oboch komôr Kongresu USA. Návštevnícke centrum sa nachádza pod námestím pred východnou stranou samotnej budovy Kapitolu. Po správe o streľbe tamojšia polícia vyzvala zamestnancov, reportérov i ďalších návštevníkov, aby sa ukryli na miestach, kde sa nachádzajú, a nevychádzali zo svojich miestností.

Okolité ulice, plné turistov počas sviatkov, uzavrela polícia. V blízkom okolí vznikli dopravné zápchy, napriek mimoriadnej situácii a prítomnosti početných pohotovostných vozidiel však podľa AP panoval na mieste pomerný pokoj.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. marca 2016

Odporúčané články