V Stredozemnom mori sa minulý týždeň utopilo 880 migrantov

Podľa hovorcu UNHCR Williama Spindlera bude tento rok v Stredozemnom mori obzvlášť katastrofický.Ženeva 31. mája (WebNoviny.sk) – Pri nehodách člnov s migrantmi zahynulo v priebehu uplynulého týždňa v Stredozemnom mori najmenej 880 ľudí. Vyplýva to z zverejnenej správy Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) založenej na výpovediach migrantov, ktorí nešťastia na mori prežili.

Podľa hovorcu UNHCR Williama Spindlera bude tento rok v Stredozemnom mori „obzvlášť katastrofický“, pretože od začiatku roka tam zahynulo 2510 ľudí. Za to isté obdobie minulého roka našlo vo vodách Stredozemného mora svoju smrť 1855 ľudí.

Odporúčame:

Fotka utopeného bábätka obletela svet, symbolizuje tragédiu

Úrady a medzinárodné organizácie predtým uvádzali, že pri stroskotaniach lodí v Stredozemnom mori zahynulo minulý týždeň v priebehu troch dní 700 ľudí, čo je v takom krátkom časovom úseku najvyšší počet za viac ako rok.

Spindler znovu zopakoval výzvu UNHCR adresovanú Európskej únii, aby otvorila viac legálnych trás, ktorými by sa utečenci mohli dostať do Európy. Hovorca zároveň označil za „zahanbujúcu“ skutočnosť, že v rámci EÚ sa doposiaľ podarilo presídliť necelých 2000 utečencov, hoci podľa plánu z minulého roka ich malo byť 160.000.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články